Advertisement

 1. 1.
  Hic olmasın daha iyidir. Ilk sevgili dedigin 15-20 yaş arasinda gencecikken olmalıdır. 25 yadina gelip surata o kart ifade oturduktan sonra insan ilk ask heycanını yasamaya utanır.
  1 -3 ... bir tirrek sevdim uzaklarda
 2. 2.
  (#39426395) olmayan manitama naail bassınlar.
  ... bir tirrek sevdim uzaklarda
 3. 3.
  en büyük korkumdur. umarim su gençliğin son üç yılında bir sevgilim olur. millet 15-20 yaşlarında doyasıya aşk yaşıyor hatta 14-15 yaslarinda cocuk sahibi olan şanslı insanlar bile var. ben hala 22 yasinda hic birsey yaşamadım.
  -2 ... bir tirrek sevdim uzaklarda
 4. 4.
  bir kayıp değil, bir kazançtır. çünkü aklın başa geldiği, kişiliğin oturduğu bu yaşlarda insan ne istediğini bilerek, yapabileceği hatalara karşı kendince önlemler alarak bir ilişki yaşamak ister.

  en önemlisi de, bu yaşlardaki bir insan artık ciddi ilişkinin önemini kavramıştır. ve biliyordur ki; ciddi bir ilişkiye temiz bir geçmişle başlamanın erdemi paha biçilemez.

  bütün bunlardan dolayı, "herkeste var, bizde niye yok?" diye hayıflanmak akla zarardır. çünkü insan sırf "herkes yapıyor" diye kendi içinden gelmediği halde herkese uymaya kalkarsa kendi benliğini kaybeder. ve sonuç olarak, zoraki ilişkisinde mutsuzluğa mahkûm olur.

  bunun doğrusu, insanın kendi içinden geldiği için ilişki yaşamasıdır. ve bu da biraz kader, biraz da çaba gösterme meselesidir. sonuçta "kader" deyip çaba göstermeyen de, "çabalamalıyım" deyip kaderini göze almayan da muradına eremez.

  eyyorlamam bu kadar.
  ... oglan midir adam midir bilemem