1. 1.
    asla unutulmayacaktır o gün. üstünde neler vardı, ilk cümlesi neydi, bakışları nasıldı... hepsi hatırlanacaktır.
    2 ... onucuncuhavari
  2. 2.
    çok büyük kekoluklar yapılan gündür. sonradan gülerek mi utanarak mı hatırlarsınız bilemem.
    3 ... untitleduser
  3. 3.
    Erkeğin gömlek, kızın zayıfsa etek giydiği, muhtemelen tarkan çalan bir mekana gidilen gündür.
    ... malloy
  4. 4.
    ilklerin unutulduğunu kendimce ispat ettiğim gün.
    3 ... oo may gat
  5. 5.
    mübarek gün cuma dır.
    2 ... tomsawyer
  6. 6.
    akıldan çıkması pek mümkün olmayacak bir gündür. fiziki anlamda hafızayla ilgili bir hastalık yaşanmamışsa mutlaka hatırda kalan gündür.
    Dün ne giydiğimi hatırlamam belki ama o gün onun çiçekli bir t-shirt giydiğini asla unutamam. *
    1 ... cokzararli
  7. 7.
    Unutulmayacak olan gündür.

17 senedir öğrencilik hayatımda sınava girerken böyle heyecan yapmadım aq.
    1 -4 ... sekhmet07
  8. 8.
    ikimiz de o kadar masumduk ki ne zaman hatırlasam gülümserim. Sonrasında mutluluk getirmemesi, o günün güzelliğine gölge düşürür mü? Asla.

Uludağ üniversitesi Kampüsünde bir bankta oturmuş gelmesini bekliyordum. 6 saatlik yoldan geliyordu. heyecan ve dahası korku içinde kıvranıyordum. Aile baskısının kralını görmüştüm o güne kadar ve bir erkekle buluşmak neresinden bakarsan bak sekizde sekiz kusurlu hareketti.
    Babamın vereceği tepkiyi hayal ettim o bankta otururken ve korkuyla telefona sarıldım. Saatlerdir yolda olan adama şöyle acınası ama hatırladıkça güldüren de bir mesaj attım:

"Çok utanıyorum, geri dön. Beni buraya okuyayım diye gönderdiler, babamın yüzüne bakamam."

Ulan ya... Sanırsın doğrudan cima eyleyeceğiz. iyice rezil olmama sebep olacak cevabı gecikmedi:

"Geldim bile, seni görüyorum."

Bunu okuyunca çantamı kaptığım gibi kaçmaya başladım arkadaşlar. 10 sene sonra yazarken bile utanç duyuyorum. ne büyük çocukluk... Ben önde, adam arkada kampüste şöyle bir iki yüz metre kadar koştuk. Spor önemli...

Yeterli kaloriyi yaktığımı düşünmüş olacağım ki durdum. Allak bullak olmuş ve biraz da küskün bir suratla yanıma yürüdü ağır ağır. Ve ben, bana doğru attığı her adımda tüm utancımın, korkularımın parçalara ayrıldığını hissettim.

Bana sorgulayarak bakan yemyeşil iki göz... Dün gibi aklımda hâlâ.
    Güldüm. O da güldü. Yanımızdan insanlar gelip geçerken biz, şapşallığıma göbeklerimizi hoplata hoplata güldük orada.
    Sonra birden gülmeyi kesip aramızdaki mesafeyi kapatıverdim. Utancından kaçan ben, uzanıp sımsıkı sarıldım ona. Yedi sene boyunca da bırakmadım.
    Yani aldatılana kadar...

insanlar çirkinleşiyor zamanla fakat o günü ömrüm boyu gülümseyerek hatırlamaya devam edeceğim. Güzel hatıralardan başka neyimiz var bizde baki?
    20 -2 ... hocanim
  9. 9.
    Normal sıradan Bi gün amk büyütmeyin.
    4 ... karton toplayan cocuk
  10. 10.
    Ee hadi gelsin artık denilen gündür.
    ... abi kos arabada ne var