bugün

reşitler sınıfına girmek mevzuunun alışagelmişliğin dışında cereyan etmesi durumudur.

Arkadaş sene 2007 hani şu anayasada bir kaç maddenin cart curtu vardı evet/hayır diyorduk. Bildin? hah işte referandum diyorlar ondan.

Benim ilk oy kullandığım oylama oydu. *

neyse cıvımadan devam ediyorum. Ozamanlar ben Kredili Yurtlar Kurumu inciraltı Atatürk Öğrenci Yurdu'nda kalıyorum. tabi bizim sandık inciraltı'da çıktı. Gittik muhtara, aldık seçmen kartımızı. Bir de ne görelim (puntoları çok büyük ve caps lock açık düşün) Ali Osman Müzikol! (puntoları çook büyük ve caps lock açık düşün)

Abicim düşünsenize. Herkesin hayatında önemli anlardan biridir bu durum. Sünnet olmak, kamışa su yürümesi, ilk adet kanaması, ilk öpüşme, ilk sevişme, ilk 31, ilk araba kullanma, ilk para kazanma ve ilk oy kullanma...

ilk oyunu kullanmak için tüllü sandalyelerde oturan sandık görevlisinden oy pusulasını alman gerekiyor. Yine ilk oyunu kullanman için garip örtülü bir masa üzerine yerleştirilmiş tahta paravanın arkasına geçmen gerekiyor. Sonra o mührü alıp, seçimini yapman gerekiyor ve tüm bunlar senelerce pavyon olarak hizmet vermiş bir mekanın içinde oluyor.

Sorguluyorsun tabi ister istemez; "Ben ne yaptım da bir devlet dairesi veya site lokali dururken bir pavyonda oy kullandım" diye.

Beni dinlediğiniz için çok teşekkürler.