bugün

yine bir Fizik (Fen Bilgisi) dersinde öğretmen Skoda ( Sikoda ) nejla dediğimiz arkadaşımıza bir soru sorar , oda soruyu bilir ve öğretmen ona "Aferin Nejla sende ilerleme var" der Bende Skoda Nejla nın kalcasına bakarak evet hocam ilerleme var derim kız dahi tüm sınıf güler
Bir Çarşamba günü öğretmen bizi günlük hayatımızdaki tehlikelere karşı uyarır . "Çocuklar önünüze bir tinerci yada serseri çıkarsa ve sizden para isterse hemen verin , sakın tartışmayın" gibi öneriler verir . Öğretmenin her cümlesine bir eklemeyi bir destek vermeyi alışkanlık haline getiren Mesut arkadaşımız
"Öğretmenim geçen hafta benim Annem cafe de soğuk çay içerken çantasını çaldılar" bende sesli bir şekilde "Dikkat et mesut bir daha ki sefere Annenin soğuk çayına ilaç atmasınlar" derim ve Öğretmen dahi olmak üzere tüm sınıf güler.
idari işlerin kapısında yazan '' işi olmayan giremez '' yazısının başına '' ç '' harfini asetat kalemi ile ekleyerek yazıyı '' çişi olmayan giremez '' olarak değiştirmek. çok pis küfür ettiler ama kim olduğu bir türlü bulunamadı evet onu ben yapmıştım ve çok keyifliydi. *
hocamiz hep mini etek giyerdi. Biz de oturdugu masanin on tarafindaki kontaplak denen kismi soktuk. Oturup bacak bacak ustune attiginda butun sinif kitlenmistik. Ustune uslu durdugumuzu dusunup bol bol puan dagitmisti o gun.
Ilk okulda kız arkadaşların saçlarını çekmek, sakız yapıştırmak (ben bunu asla yapmadım sonuç saçların kesilmesi oluyor çünkü) Daha sonraları şahsım ve kızlar arasında 6 ay sürmüş bir eşşek şakası Savaşına dönüşür. Bütün ortaokul bunu keyifle izler. Benzeri lisede de yaşanmıştır. Örneğin ayakkabıların altını yada sıraların ortalarını yapıştırarak yapılanı vardır.
her zaman ki gibi öğretmen kitaptan bir şey yazdırırken
- Hocam son cümleyi tekrarlar mısınız?
+ Dinleseydin
- (kısık bir sesle Orospu çocuğu...)
+ Ne dedin sen?
- cins bir surat ifadesiyle "Dinleseydin"
ablanın telefonunu alıp arayan arkadaşlarına ''senle konuşmak istemiyor deyip'' kapatmak. o zamanlardan belliymiş nasıl olacağım...
okulda hocaları siklememek, sonra meb sınavında derece yapınca o hocaların mecbur seninle övünmek zorunda kalması.
abi ablanın sırlarını gidip anneme söylemek. tabi ondan önce istediğimi şantajla yaptırıp ardından söylerdim.
Daha birinci sınıfta kız başıma sınıftaki erkeklere küfür etmek.Oğlan tarafından öğretmene şikayet edilmekle tehtid edildiğimde ise ben yapmadım o yaptı der inkar ederim hoca tabiki sınıfın çalışkanı olarak bana inanır diyerek çocuğu ezik büzük halde o bahçede bırakıp giderdim.
(bkz: biz orospu çocuğuyduk)