bugün

iş hayatına ciddi manada atılıp bir ay boyunca heycanla iş yapan kişinin ayın sonunda aldığı maaş ile yaptığı ilk şeydir. bu yaz tatillerinde yapılan işlerden kazanılan paradan farklı olarak toplu alınmış iyi bir mebladır ki çevresinizdeki herkes sizden bu parayı ıslatmanızı bekler.

evet bende paramın 1/6 sıyla arkadaşlara yemek ısmarlamış, geriye kalan 1/3 üyle alışveriş yapmış geriye kalan paranın 1/24 ünü bankaya havale parası olarak vermiştim. geriye kalan %46 sıyla ne yaptığımı hala hatırmalamıyorum.*
(bkz: kurban kesmek)
audi tt'nin ilk taksidini ödemek.
içerisinden 150 lira alıp geri kalanını anneye vermek.
ps2 ye memory card almak.

ilk defa bir saatçide çalışmıştım. ilk haftalığımı alıp, daha 2 haftalık olan ps2 me memory card almıştım. şimdi ise, maaşdan ayırdıklarımızla ps3 e oyun alıyoruz.
anneye babaya hediye almak. bugünlere onlar sayesinde geldik.
hayatın bir bölümüne heyecan verici anlar bırakan şeylerdir.

- bisiklet almak, abur cubura abanmak, kalanını anneye vermek...*
(bkz: sike daşşağa sürmek)

çok içimden geldi lan, durunamadım...
arkadaşa yemek ısmarlanır. bizim orada adet budur. ilk maaştan kasıt, yeni işe başladığındaki ilk maaş.

eski oturduğum mahallede adet değildi. 8. sınıfa falan giderken anneme vermiştim ilk maaşımı. ama bana verdiği paraların %0.0001i bile değildir.
-çocuk esirgeme kurumuna yardım etmek,
-köye cami yaptırmak,
-okul yaptırmak.
bodrumda rus kızlarla sabaha kadar vodka içip eğlenmek. sonrasında sevişmek.
öğrenci harçlığından sonra, en çok cüzdanıma; kendi maaşımı aldığım zaman girmişti sevinçten havalara fırlatmıştım "anneanne anneanne! bak ne çok para kazandım" diyerek. evin içinde tabii ki; sokakta değil. insanın kendi kazandığı para daha kıymetli.
masaj salonu'na gidilir.
ilk önce babamın bakkala olan veresiye borcunu ödemiştim, kalan parayla da kurban kestim, ailece güzel bir yemek yedik ve kiraladağım evin ilk kirasını ödemiştim. Fakir aileden gelip iyi bir işe başlamıştım ve tüm bunları yıllar önce tek maaş ile yapabilmiştim günümüzün ekonomik şartlarında pek mümkün değil.
beyaz altın küpe almıştım, hala saklarım.
hiç de kullanmadım.
amaç, ilk maaşın somutlukta kalması idi.
henüz ilk maaşın tadını alamadım ama mesleğimden ilk maaşımı kazandığımda annem, anneannem ve iki teyzemi kuyumcuya götüreceğim. maaşımın yarısından fazlasını onlara ayıracağım.
sultanlarımın bende ve kardeşimde emekleri çok. *
ikinci maaşa ekleyeceğim.evet tutumluyum.
Ilk maaşımla danaya girdim. Napiyim kurban bayramiydi.
adağımı yerine getirmiştim.
iki tane bira almıştım babamla içmiştik.
ilk dövmemi yaptırmak.
Bankaya atıp uğur parası olarak saklamak.
koşarak tuvalete gidip zarftaki parayı saymıştım. hayatımda yaşadığım en büyük mutluluklardan birisini tuvalette yaşadım ben. *
dayımın bujiterisinde bir ay calıştım ve güzel bir maas aldim onunla ilk olarak ailemi yemege götürdüm.
yemek ısmarlamak.
güncel Önemli Başlıklar