bugün

Tersten olun yumuşak çıksın. Ahah!
tıraştan sonra kolonya sürün, cildiniz tahriş olmasın.
jilet kullanmayın makine ile alın.
Berbere olun. Sakalınız bıyığınız düzgün uzasın.
her zaman için sakalın çıktığı yönde kesin, ters yönde kesmeyin. yoksa zaman içerisinde sakalın yönü değişir ve şekilsiz bir görüntü olur. yukarıdan aşağıya doğru kesmeye özen gösterin.
Benim gibi ilk seferde suratınızı kesmeyin. 1 saat kanıyor, yarası 2 hafta geçmiyor ve ne oldu diye soran kişiye traş olurken oldu diyip dalga geçilmeyi göze alamıyorsunuz. Evet.
enine paralel olmayın dikine güzel sakince kesin fazla bastırmayın.
olmayın daha iyi.
hayır sakalın bıyığın yakıştığını sanan kızlar var, yakışmıyo ama zorlamayın. eğer ilk kez alıcaksa jilet vurmasın sonra kurt adam gibi oluyolar.
(bkz: fazla tıraş cildi bozar)
elmacık kemiklerinin üzerindeki kıllar hariç basın jileti. Sırf sakal sık çıkmasın diye senelerce saç makinesiyle tıraş olunca yüzün bazı kısımları sık bazı kısımları seyrek çıkıyor. Ben orta okuldan beri jiletle tıraş olduğum için bende sıkıntı yok da bir çok arkadaşta gözlemlediğim durumdur bu.
Birçok kişi jiletle olma, sakalın sıklaşır derler de e abi ilerde nasıl olsa sike sike jiletle tıraş olacaksın zaten.
Sadece sakalı nereyle sınırlandıracaksan oradan dışarısını makineyle al veya ağdayla cımbızla al ki oralar çirkin görünmesin yeter. Sonra basit bi bıyık bile yapamadığı için ağlayan, sakal çıksın diye jileti bastıra bastıra çeken, sikimsonik yağlarla uğraşan insanların sayısı çoğalıyor.
makine kullanın sakallar daha yumuşak çıkar.
burun deliklerinize kadar traş köpüğü sürüp noel baba gibi görünmeyin. köpük kremler yerine jel kremleri tercih edin.
ilk kez deneyeceklerin kan kalemi alması büyük avantaj olacaktır. traş adama şart...
başkasının, traş bıçağı, makas ve tarağını kullanmayın.
yeri gelir kimi türk kızlarına, direkt traş olma tavsiyesi bile verilebilir.
Bir de üniversiteye başlamış ama hala sakalı olmayan adamlar var ki onların derdi en büyüktür.
Hızlı hızlı yapmayın kesersiniz valla kanda zor duruyor yüzde birde bıyığınızıda kesecekseniz dudağınıza çok dikkat edin hemen kesilebilir kanda durmaz adamı deli eder.
yüzünüzü yıkayın sakallarınızı yumuşatın çok bastırmayın .
Berbere gidin ilk 4-5 defa onlar yapsın!
ergenliğe yeni adım atmış delikanlının yardım nidalarıdır. ateşli genç bıyıklar 3e 3 maç yapıyorsalar şu an dokunma oynasınlar kendi aralarında. erken traş olmaya başlarsan ilerde pişman olacağın sonuçlara yol açabilirsin. Ayrıca sakalının üst tarafında yani elmacık kemiğine doğru jilet vurma sakın uzadıkça berberde ağda ile aldır iple çektir ama jilet vurma. sonra gözünün içine kadar kıl dolarsın.
elmacık kemiklerinizin üzerindeki tüyler kalsın. sakın ola kötü görünüyor diye jilet ile almayın.
Traş bıçağınızın iyi olmasına dikkat edin.
sakal yönünün tersine tıraş olmayın. yani aşağıdan yukarı doğru.
güncel Önemli Başlıklar