bugün

ilk önerim sabah 5 te kalk yola çık.
edit: akşam çıkacağım demişsin.ateşle oynama.
korkacak hiç bir şey yoktur. Hayat bu bir yerden bir şeylere başlamak lazım. Hadi görelim seni!
3 şeritli yolda kesinlikle orta veya sol şeride 2 şeritli yolda da kesinlikle sol şeride geçmemesi gereken kişilerdir. sağdan sağdan ufak ufak acele etmeden gidilmeli, dönüş yapılacaksa dönüşün yapılacağı yere 20 metre civarı mesafe varken sinyal verilmeli, tali yollardan ana yollara çıkarken beklenilmeli, 3-4 aylık tecrübe edinilmeden sollama gibi riskli şeylere girişilmemeli, yayalara her zaman dikkat edilmelidir. trafikte sadece kendinize dikkat etmeniz yeterli değil diğer şoförlerin olası hatalarına karşıda dikkatli olmak zorundasınız.

birde bunları okuyun lütfen temel trafik kurallarıdır bunlar erinmedim yazdım yıllardır her gün istanbulun korkunç trafiğinde ve uzun yolculuklar yapan bir şoför olarak sevildiğinizi bilin *
Çoğu motorlu araçlar 1/2 vitestir 1. Vitese attıktan sonra her koşulda kalkabilmek yokuş vs. Ve 2. Vitese atabilmekle biter.

2. Vitesten sonrası zaten aynıdır ve o viteslerde devir hataları yapsan da stop etme gibi şeyleri zor başarırsın.

O yüzden 1. Ve 2. Vitese odaklan, ve aklında her zaman fren olsun gaz değil önünden başka hiçbir yere bakma, acemiler vitese çok bakar bakma zaten yanlış yapınca duracak o.

Trafiğe çıkmadan yine de bir yokuş deneyimi yap, boş bir yokuşta 1. Viteste sürekli durdur kaldır bu inan hepsinden güzel çalışma metodudur ben öğrenmek isteyene ilk bunu yaptırırım.

Yanında bilen biri olmadan asla çıkma asla.
Herkes anasının karnından bilerek mi doğdu sanki. Çık gitsin. Dikkatli ol. Sağına soluna iyi bak. Aynalara iyi bak. Kemerini takmayı unutma.
Öncelikle sakin ol.boşalan şeritlere geçmene gerek yok sürekli şerit değiştirme.Arkandan selektör yapacak yahut kornaya basacaklardır aldırma.ve en önemlisi hız yapma. şimdiden başarılar
Korkaktır.
Once eski bir arabayla çıkıp sonradan yeni güzel bir araba almaliydin bence.
Panik yapma
Direksiyona sık sıkı sarılma
Kafanı arkaya çevirip sağa sola bakma yola odaklan ve aynaları kullan
Dönüşlerde yavaşla sinyal ver ve korkma
Hızını ayarla anlık kalkış ve duruş yapma
Şeridinden sapma
Rahat ol gevşe hepsi bu kadar.
Emniyet kemerini takmakla başla işe ve bol pratikle bunun üstesinden geleceğini unutma sana korna çalan dürzüler anne karnında öğrenmediler kullanmayı.
güncel Önemli Başlıklar