bugün

benim için küçük insanlık için büyük bir adım lafını unutmayın ya da daha iddialı bir laf bulun, eğer iki kişiyseniz ve ilk aya basan başkasıysa farkettirin kendinizi, dikkat çekin.
yanınıza poğaça açma börek neyim alın, su alın, acıkırsınız orada.
okunmuş şeker almayı unutmayın.
çimlere basmayın.
derin derin nefes alın beyninize oksijen gitsin.
yanınızda boşuna 3 şey götürmeyin. tez vakitte sıkılıp döneceksiniz.
açık vermemeye bakın çift atmaya özen gösterin.
türk bayrağı nı tavsiyem asmayın çünkü dalgalanmayacak bayrağı asmak abes olur ama yine de siz bilirsiniz.
ha oksijen tüpünü unutmayın,
birde uzaylı görürseniz "selam uzaylı biz dostuz" deyin.
hayat sigortası yaptırın.
siz keyfini çıkara çıkara ölürken geride bıraktıklarınızda keyfini çıkara çıkara yaşasın.
tabii ki enayi bir sigorta eksperi bulup astral seyahat poliçesi düzenlemeye ikna etmeniz lazım.
o da bir seyahat sonuçta diyebilirsiniz.
when you go to mars, dont press grass.*
oradan annenize seslenmeyi unutmayın, bu şansı bir daha yakalayamayabilirsiniz. sevinsin kadıncağız.
kameralara el sallayıp ''abi bu kesin türk'' imajı yaratmayın.bi de kameraya çıktığınızda akrabaları felan da aramayın.
daha önce gidenlerle bi konuşun nasılmış , ne alınır, ne gerekir . bi danışın paldır küldür gitmeyin. ilk kez gidecekler diyo , hey allam ya.
sıkı giyinin.
mars rehberi kitapçığını dikkatlice okuyunuz ki oraya gittiğiniz zaman köyden indim şehre hesabı, dünyadan indim (yada çıktım) marsa diyip ordaki alyen tiplere mars olmayın, kendi türünüzden olmayan canlılar olsa bile saygı gösterin, çöpleri sağa sola atmayın, bizi güzel temsil edin, efendi olun adam olun lann.
yanınızda pijama, terlik ve tıraş takımı götürün.
yanınıza bol bol su alın efenim. malum daha marsta su bulunamadı..
ilk gordugunuz kamerayla tum sevdiklerinize selam gonderin oradan. firsat bu firsat.
kendiniz için küçük adımlar atın. ehe
yanınızda kesinlikle güneş kremi bulundurun.
gider gitmez öküz gibi kızlara bakmayın ki adamların gözünde dünyalılar abazanmış ön yargısı canlanmasın. *
16 nisan 2010 obama :
- evet marsa insan gidecektir dedi.
24 haziran 2011 iran :
- uzaya maymun göndereceğiz dedi.
iranlılar obamayı yakalayıp maymun niyetine marsa yollasalar obama da marsa giden ilk insan olsa iyi bir çözüm değil mi ?
- seyyar satıcılardan sakın alışveriş yapmayın.
- et yiyecekseniz helal damgalı olmasına dikkat edin.
- güneşin batışını mutlaka siktirhill tepesinden izleyin. harika bir duygu olacak.
- toplu taşıma araçlarını tercih edin.
- çok açık giyinmeyin. zira göçürizm inancındaki marslılar size kötü gözle bakabilir.
6 kapısını kapatın, düse ve 4car gelirse içeriye kapı alın.
(bkz: ülke dışına çıktıkta mars kaldı amına koyim)
güncel Önemli Başlıklar