1. 1.
  tanışılan kişinin, tanışma anında yaptığı hareketlerin, fiziksel özelliklerinin tanışan kişi tarafından sürekli hatırlanması durumu. tabi ki değiştirilebilinir bu fikirler. o yüzden çok da doğru bir önerme değildir.
  1 ... redwinemania
 2. 2.
  bu durumun zıttı genellikle buyuk konusan insanlarin basina gelir. kisi, ilk etapta hiç olumlu dusunmedigi kisiye, sonralari sempati duyar, sever.
  1 ... painkiller
 3. 3.
  first impression is the last impression sözünün türkçe'ye çevrilmiş hali.
  ... zorba hayvansever
 4. 4.
  çok doğru bi bilgilendirmedir. eskiler hatta antremiz zengin olsun diyerek ilk izlenimin ne kadar önemli olduğuna dikkat çekmişlerdir.
  ... alyowerlak
 5. 5.
  (bkz: your very first kiss was your first kiss goodbye)*
  -1 ... gore gori chapa tipa rota hey
 6. 6.
  ilk izlenim( eger derin önyargılar yoksa) genel itibariyle dogru çıkar.çünkü kişi karşısındakinin önce giyimine sonra tavırlarına sonrada gözlerine bakar.bunlar aslında içgüdüsel hallerdir ve ne yaptıgımızın farkına bile varmadan karşımızdakine not veririz.bunun en önemli örnegi üniversite sınavına giren ögrencilerdir,sınav esnasında konsantrasyonu iyi olanlar sınav esnasında olan biçok şeyi hatırlamazlar ve hatta soruları bile hatırlamayanlar vardır.içgüdüleri/sezgileri güçlü olan insanlar yapay yönlendirmelerden (bilinçli veya biliçsiz) en az etkilenenlerdir.işte bu yüzden ilk izlenim insanın en dogal yollarla elde ettigi bilgi arşivlemesidir.
  ... hocax
 7. 7.
  çoğu zaman doğru olan önermedir, istisnalar kaideyi bozmaz tabii ki...
  ... ahududu