1. 1.
  --spoiler--
  4 ekim tıp fakültesinden mezun olduktan sonra pratisyen hekim olarak ilk iş günümdü. çok mutlu çok heyecanlıydım. sonunda uğruna olabilmek için nice emekler verdiğim kişiydim, doktordum. memleketin en uzak köşesinde acil serviste insanımıza dokunacak, belki de hayatlar kurtaracaktım. bu nedenle 30’da 30 acil tıp uzmanlığı yazmıştım. sonuçların açıklanmasını bekliyordum.
  ilk hastamdan sonra hastanede tomografinin önünde yardım isteyen bir gruba rastladım, koştuk arkadaşımla beraber. bilmediğim bir çocuk hasta, kan kustu dediler. etrafta kan lekeleri vardı. nabızlar iyi. bilinç durumunun iyi olmadığına anlık olarak karar verdim boyunluğu olduğu için travma hastası olarak değerlendirip kırmızı alana götürelim diye personelimize talimat verdim. o sırada neden olduğuna anlam veremediğim bir şekilde “seni öldüreceğiz” diyerek agresif davranışlara girişildi. orada tahminen sekiz kişilerdi. çocuğu tanımıyorum. doktoru değilim, değerlendireceğiz acil kırmızı alanda, izin verin çocuğu çıkartalım dedim. tamam ama sen öleceksin dediler.

  çocuğu kapalıya çektikten sonra çok daha kalabalık oldular güvenliklere saldırdılar biz çocuğa müdahale etmeye çalışırken. ( daha doğrusu uzmanlar geldiler. ) orada saldırılar bitmedi ve polise haber verildi. polis ekipleri gelmeden güvenlik arkadaşlarımızdan birinin de burnu kırılmış. hala içeri girip beni ve bir uzmanı işaret ederek öldüreceklerini söylediler. bu olaylar hayli uzun surdu. öfkeleri dinmedi. öfkenin nedeni tomografide içerideki hastanın çekimi varken onu çıkartıp kendi hastaları içeri alınmadığı içinmiş. hatta kendi çocuklarının tomografi çekimini saldırarak yarıda kestirmişler. başhekimimiz konuştu, başhekim yardımcılarımız konuştu yine de saldırganlardı. ölüm tehditlerinden geri adım atmıyorlardı. ben 155 aracılığıyla polis aracına binerek öğretmenevine oradan da havalimanına geçtim. istifamı bir arkadaşıma teslim ettim, evime, memleketime döndüm. 1300 km’yi bunun için gelmişim. en çok da umudumu heyecanımı kırdıkları için üzgünüm.
  --spoiler--

  haber linki: http://ulu.so/ucg4r4

  olay, daha doğrusu haber 8 ekim günü medyada yer bulmuş. bu ülkede insanlara artık hizmet etmek bile fayda etmiyor. toplum olarak inanılmaz derecede agresif olduk. doğu bölgelerinde bu ülkenin insanlarına hizmet vermek için giden öğretmen, doktor, asker neden hep tedirgin oluyor? aileler çocuklarının doğuda görev yapmasını neden istemiyor? ışte bu yüzden. işte şimdi devlet bize bahmiyir deyin ki hak verelim. devlet haklıymış diyelim.

  tanım: devlet adına hizmet vermek için giden gencecik bir doktorun, kendini bilmez bir kaç kişi tarafından ölümle tehdit edilmesi ve görevinden istifa etmesi.
  53 -2 ... nickimyokbenimm
 2. 2.
  Allah sonumuzu hayreylesin.

  t: üzücü bir haber
  2 -1 ... kazangap
 3. 3.
  Saldırganlar senin ilk işgünün olduğunu nereden bilecekler?
  Hem Her meslek grubundan insan ilk iş günü bazı talihsizlikler yaşayabilir.
  Artı bir pratisyenin hele ilk işgününde hastaya müdahale noktasında bu kadar insiyatif alması doğru mu?
  Bu vaka da gösteriyor ki Doktorlara sosyolojik olarak hiçbir eğitim verilmiyor. Hasta davranışları konusunda.. tıp ilmiyle hasta olmaktan başka bir ilgim Yok ama davranışsal alanda ahkam kesebilirim.
  6 -39 ... judas
 4. 4.
  (bkz: kürt)

  iyi yapmış bırakın kendi boklarında boğulsun asalaklar. umarım türklere hizmet verebileceği bir özel hastanede iş verirler ya da daha iyisi yurtdışına çıkıp kendini kurtarır.
  14 -4 ... vamonos
 5. 5.
  Hayal kırıklığı, kaygı, korku gibi olumsuz birçok duyguyla karşılaşmış olan doktordur. Ve istifasında sonuna kadar haklıdır.

  Yıllarca emeğin alâsını gösterip dirsek çürüt, vatan millet sakarya bilinciyle hizmet etmeye karar ver ve bir grup dallama senin hayatla tüm bağlantını kessin!

  Yok öyle yağma!
  Ya beni her anlamda koruyacak, kollayacak bir sistem getireceksin, ya da benden faydalanamayacaksın!

  Hekim terörüne son verilmeli, elini kolunu sallayarak saykoluk yapan insan müsveddeleri en ağır şekilde cezalandırılmalıdır.
  16 -1 ... zeytinyagli dolma kalem
 6. 6.
  Doktorlar var diye hasta olduklarını sanıyorlar.
  2 ... mr forever happy
 7. 7.
  Çok üzücü bir durumla karşılaşmıssın umarım kararından vazgeçip bu güzel mesleği sürdürürsün.
  ... duman1234
 8. 8.
  Gören de meslekten ayrıldı sanır. Belli ki meta zoru gitmiş ardahan’a. Zaten bu bilenmişlik bu hınç ile doktor olsa ne olur olmasa ne olur.
  2 -21 ... judas
 9. 9.
  Elin kürdü ne anlar hizmetten dedirten bilmemkaçbininci vaka.
  7 -5 ... sozleriyle alkis alan yazar
 10. 10.
  Kasımpaşalı ağzıyla politika yapanların yönettiği ülkenin vatandaşları... Niye şaşırıyorsunuz ki?
  12 -2 ... dinsiz kitapsiz kafir