1. 1.
  her zaman güzel geçmez. bayıktır. çoğu kişi sizinle ilgilenmez sanki anasının karnından beri ordaymış gibi davranır. ilgilenenlerde bi işe yaramaz çünkü genelde patronun sinirlediği zaman nasılda gaddar bir canavara dönüştüğünü anlatıp sizi korkutur. gerim gerim gerilme günüdür.
  1 ... peachy rouge
 2. 2.
  sessizce kosende oturup, sana garip bakanlara 1 ay sonra ben sizin* diye ic gecirdiniginiz ve bu arada işi tanidiginiz hırs ve eziklik dolu gun.
  ... kabardinka
 3. 3.
  işlerin nasıl yürüdüğünü izlemekle geçen gündür. ilk günden anlaşılmaz ilk 1 hafta böyle geçer. sonra her iş yerinde olduğu gibi size zıt giden ve gidecek diğer elemanları tespit edersiniz.
  1 ... bambu
 4. 4.
  Online Alışveriş sitelerinde sıklıkla karşılaşılan terim . Eğer haftasonu aldıysanız o eşyayı size haftanın ilk iş günü içerisinde kargolanacağını söyler .
  2 ... storax
 5. 5.
  Sıkıntı veren gündür.Herkes harıl harıl çalışırken siz ne yapacağınızı bilemeden oturursunuz bilgisayar başında.Önemli bir iş yapıyormuş edasıyla facebook gibi sitelerde gezinip durursunuz.Messenger şirkette yasaklanmışsa meebo gibi sitelerden girersiniz.Yanınızdan biri geçerken sayfayı kapatırsınız hemen.Keşke çok yoğun olsaydım diye iç geçirirsiniz.Bilmezsiniz ki ileride bu günü özleyeceksiniz
  6 ... ubik
 6. 6.
  Elini koyacak yer bulamadığın bir gündür.Hani dokunsalar ağlarım durumu var ya işte o durum bugün için geçerlidir.

  Bugün ilk iş günümdü sözlük..
  Elimi sokamadım hiçbir yere..
  6 -1 ... bugs bunny
 7. 7.
  etrafınızdaki insanları, ortama alışık hallerinden dolayı gözünüzde büyütebileceğiiniz gündür.
  2 ... eksiltili cumle
 8. 8.
  ileride işten kaytarmak için gerekli fizibilite çalışmalarına başlanması gereken gündür.

  (bkz: iş gününü iş yapmadan geçirme yolları/#5231848)
  3 ... david brent
 9. 9.
  bugun nasil gecicek diye kara kara dusundugunuz gundur. kacip gitmemek icin kendinizi zor zapt ettiginiz gundur ayrica.
  1 ... alinyazisi tipeksi
 10. 10.
  asap bozucudur. her er kişi ilk iş gününde ''ulan bu iş bana göre mi acaba'', veyahut, ''bıraksam çok mu geç kaldım'' sorularını sorar kendi kendine. diğer çalışanlar harıl harıl işlemleri yaparken siz bakarsınız aval avallığın zirvesinde. misafirle, çalışan arasında biyerdesinizidir. has çalışma kimliğiniz oturmadan da anlaşılamayacaktır nerede oldugunuz. fakat sıkıntı etmemek gerekir, geçicidir bu sendrom. bi ay sonra kurdu olursunuz buraların.
  3 ... lekmen