1. 1.
    Heyecanlı kişiliklerin rezil, rüsva ve tarumar olduğu görüşmedir. Aşağıda linki verilmiş videoda net olarak görülebilir.
    https://video.uludagsozluk.com/v/ilk-iş-görüşmesi-23765/

3 -1 ... afedersin
  2. 2.
    acemilikle birkaç hata yapılması muhtemel iş görüşmesidir. heyecan ile hata olasılığı doğru orantılı olarak değişir. bu yüzden heyecan, panik minimum, özgüven orta sınır, ikna gücü maksimum olmalıdır.
    edit: nankörkedi ye doğru orantılı olarak teşekkür ederim efendim, uyarısı için.
    1 ... ucaolimbera
  3. 3.
    üni yeni bitmişti. bi iş bulamamıştım. boyumu aşan borcum vardı. bir markete kasiyer olarak başvuru yapmıştım.
    sonra görüşmeye çağrıldım 20 kadar insanla. görüşmeden ortalama 10 dakika maksimum 15 dakikada çıkıyorlardı insanlar.

çağrıldım gittim.

kafadar bir adamdı. o sıralar aynı zamanda bir radyoya program hazırlığı yapıyordum, laf lafı açtı epeyce konuştuk, uzun zamandır sizin gibi biriyle tanışmamıştım demişti. * geleceğe yönelik projelerimizden falan bahsettik.
    sonuç olarak o depresyonlu halden çıkardı beni. aslında bir işim olmadığı için, gerizekalı statüsünde bulunmadığımı hissettirdi. "ilerde çok iyi yerlere geleceksin" demişti. *
    galiba 45dk-1saat arasında muhabbet etmiştik, görüşmeden ziyade.

biraz heyecan, biraz espri, ama en çok doğallık karışımı görüşmelerdir.
    ... hayrullah abinin izinde
  4. 4.
    lisedeydim, 10 aylık staj için bi şirkete görüşmeye gitmiştim. laylon staj olmasın öğreneyim diyerek baya mülakatlı bilmem neli bi görüşmeye çağrıldım. mor pantolon -baya patlıcan moru- ve gitar resimlerinin olduğu siyah bi t-shirtle gidip öyle görüştüm.
    notlarım iyi olduğundan sorunsuz girmiştim. ama ilerleyen zamanlarda öğrendimki o günkü üstüm başım yüzümden şirketçe beni satanist zannetmişler.
    ilk izlenim çok önemlidir.
    ... gingster
  5. 5.
    henüz başvurmanın şoku üzerinizdeyken neyi nasıl yapacağını ne kadar kendinden uzaklaşabileceğini kanıtlar insana. adrenalin seviyesindeki artışta cabası. bir şekilde kendinizi ve işle neden ilgilendiğinizi mülakat sırasında anlatabilmenizle birlikte bu kez yanlış toleranslarına kafa yorulur. yeniden iş ile ilgili korkulara sahip çıkılır. iş dünyasının tecrübelisi olana dek akılda soru işaretleriyle ve sakin olamamakla birlikte yer eden amatörlük evresinin gelişme bölümüdür.
    ... hybid
  6. 6.
    heyecan, stres, ani terleme, hayal kırıklığı gibi durumlarla karşılaşılan bir gündür.

ilk iş görüşmesi benim için insan kaynaklarındaki kişiyle bile görüşemeden geri dönmektir.
    ... kloroplast
  7. 7.
    mutlaka çağırsalar da kabul etmeyeceğiniz bir iş olması lazım. Ne kadar soğukkanlı olsan da mutlaka heyecan yapıyor insan.
    ... fewzi1907
  8. 8.
    her zaman boktandır garantisini veriyorum.
    ... pembe kirmizi uyumu1
  9. 9.
    ilk görüşme hatta ilk beş iş görüşmesi harika geçer. sonradan öğrenirsiniz; bir görüşme ne kadar zorlu geçiyorsa sonucun o kadar olumlu olacağını.
    ... belfastchild
  10. 10.
    (bkz: çok korkuyorum sözlük)

kekelemesem bari.
    ... yagda kizaran deniz kizi