bugün

eğer kalça kemiğini kırdıysa hemen doktora götürülmesi gereken durumdur. geçenlerde arkadaşım bu talihsiz olayı yaşadı ki haberlerde de çıktı. onca sene sevdiği eşiyle o anı beklerken, eşi kucağında taşımasını istemiş. bizimki de cılız biraz, 2-3 adım attıktan sonra kızı düşürmüş yere. küt, kalça kemiğini kırmış. acile kaldırmışlar. başka bir arkadaşım şanslıydı, kız fibula kemiğini kırmıştı. sorun teşkil etmedi.
- rukiye dana gibi kadınsın aldın kucağına beni, otele de rezil etin yetmedi yerlere çaldın beni rukuyiye.
göt üstü düşerse idare eder kafa üstüyse kötü. kafa üstü düşmemesi lazım.
Yanlış delikle gerdeğe girme adayı kişinin yapacağı türden bir eylem.
direkt niyeti belli etmek yani bayıltıp kafasına göre takılmak soru sual yok dırdır yok muhabbet yok everythings is under my control demek.
kadının evlilik süresince dır dır yapacağına dalalettir.
(bkz: gerdeğe hastanede girmek)
(bkz: gerdek gecesi gelinin belini kıran adam)
vitaminsiz bir erkegin balik etli veya kilolu bir hanimi kucaklamasi durumunda gerceklesmesi muhtemel hadisedir.o yuzdendir ki dikkatli olunmali ve kapasiteye gore boyle islere girismeli.
(bkz: seviyorum diyecekken yanlışlıkla sıçıyorum demek)
çinli bir gelin değilse kırılmayacaktır.
az sonra gerdeğe girecek olmanın verdiği heyecan sebebiyle oluşan kazadır.
ilk gece eşini kucağa bile alacak kuvvet bulamamaktan daha az üzüntüye sebebiyet veren hadisedir.
eğer kadın hamileyse, bebek de o düşüş esnasında düşerse ve de siz o bebek yüzünden evlenmek zorunda kalmışsanız; özgürlük biletiniz kesilmiş demektir. aha karınız dişli çıkarsa işiniz zor. kolay gelsin.
"biraz içeyim de gerdek anında heyecan yapmayayım.." maksadıyla 2 büyük bitiren sünger damadın başına gelebilecek iş kazası.
olay sonrası da düştüğü yerde uyuyakalır büyük ihtimalle.

o değil de, başlığı okuduğumda buz pateni yarışmalarında, bir yandan kayarken bir yandan iki eliyle havaya kaldırdığı kızı güm diye buza düşüren patenci geldi aklıma. kızcağızın bütün kemikleri kırıldı sanmıştım.
Kötü şansa delalettir. Aynı ayna kırılınca 7 yıl uğursuzluk olması gibi. Karınız ilk günden yüz görümlüğü olarak pırlanta küpe, yüzük isteyebilir. Kaynıvalideniz ilk geceden sizinle yaşamak isteyebilir. En iyisi mi ertesi gün boşanın.
talihsiz bir andir.
(bkz: kamyonu devirmek)