1. 1.
  dünyada olmaz diye bir şey yoktur hatta sadece insanlara ait bir özellik olarak kabul etmemek gerekir. olabilir gayet doğaldır. cafede otururken yeni gelen arkadaş grubunun içinden birine çarpılıverirsiniz ya da kaza yaptığınız arabanın şöförüne. başka bir tabirle yıldırım aşkı.
  10 -1 ... liberty
 2. 2.
  içine düşüldüğünde, diğer bütün dertleri küçülten, anlamsızlaştıran, yaşamdan kopma sebebi.
  hayatın bir sadece geri sayıma dönüşmesine sebep olan an.
  9 ... tyler
 3. 3.
  ilk görüşte olması aşkın doğasına uygundur.
  kitaba aykırı bir durum yoktur yani...
  7 -1 ... sıçtırtma lamasına
 4. 4.
  "ilk görüşte olmayan aşka ben aşk demem" mantığı ise aşkın tanımında mevcuttur. aşk oyle zamanla husule gelmediği gibi gelen şey sevgidir. bu da sevginin tanımında vardır. sevgi öyle birden ortaya çıkmaz. sabır ister sevgi emek ister özveri ister nedensizdir. aşk ise bunları istemez istemesi de gerekmez. bir anda oluverir. şeytan çarpmışa dönersinizdünyadaki tüm anlamlar abuklaşır. tek anlamlı şey * aşınızdır. gayri ihtiyaridir. istemezsiniz ama o sizi damdan düşercesine patadanak buluverir. aşk kelebek gibidir; kovalarsanız kaçar, beklerseniz hiç ummadığınız bir anda omuzunuza * konuverir.
  8 ... liberty
 5. 5.
  aşık olan kişide medeni cesaret yoksunluğu sözkunusu ise olay platonik aşka dönüşür. eğer malum kişi gider karşı tarafa durumu izah ederse olaylar gelişir. daha da ilerisi one night girle aşık olmaktır* ki bu akılda farklı yansımalarla sonlanır.*
  4 ... liberty
 6. 6.
  -ilk görüşte aşka inanır mısın?
  -evet,ilk görüşte aşka inandığım gibi,son görüşte aşka da inanırım.ölürken yanımda kim varsa ona aşık olarak terkedeceğim dünyayı.
  15 -2 ... atlari da vururlar
 7. 7.
  (bkz: eros)
  1 ... electronica
 8. 8.
  bir insanı ilk görüşte 'işte evlenebileceğim insan bu' diyebilen, sadece demekle kalmayıp bi de üstüne evlenebilen insanlar var ise, ki vardır,ki şimdilerde olmasa bile eskiden varmış, o zaman ilk görüşte aşk da vardır, en azından bi zamanlar varmış
  4 ... celibon
 9. 9.
  aşkına karşılık bekleyip bunu elde edersen tadından yenmeyen bir güzelliktir..
  3 ... isibilenisegitmeyen
 10. 10.
  -bazen saçma gelmesiyle beraber maruz kalınmasına maruz kaldığım lanet durum *
  -"ilk görüşte aşka inanır mısın yoksa gidip bi daha geleyim mi?" esprisinin kaynağı
  4 ... hiperaktif