bugün

başlık hakkında yazılacak fikre yön vermesi ve daha kolaylaştırıcı olma niteligi özelligi tasımasıdır.
sözlüğün temel prensibi.
pek çok sözlük kullanıcısının hÂl öğrenememiş olduğu temel sözlük kurallarından.
"sözlük formatı"nı okumadan mı yazar oluyorlar nedir ?
son zamanlarda en çok ihlal edilen kuraldır.
sadece ilki için bu kuralı uygulamak çok mu zor ,
aklına gelen başlığın anlamını yazamamak nasıl bir acizliktir.
diye kızdırır gammazı.
tanim:entrylerin tanim icermesi gerektirigini hatirlatan cumle
nesir:esnek olmasi lazim
yazarların entry silinme sebebi bölümünde gördükleri sebep.
pek çok başlıkta uyulmayan, "istisnaların kaideyi bozduğu" kural.
(bkz: ilk entry hanim olmalidir) *
(bkz: ilk entry canım olmalıdır)
(bkz: tanım koş)
saçma olmayan, en gerekli sözlük kuralıdır... yapılması çok zor değildir zira... yönlendirilecek başlıklar farklıdır zaten. bu konuyla alakası nedir çözemedim...
sözlük formatı'nda bulunmayan kural.

varsa, moderatörler olarak, yazarlar olarak çıkın kanıtlayın. hodri meydan.
(bkz: ilk entry tamim içermelidir)
'ilk entry tanım içermelidir.' buradan çıkan sonuç, sadece ilk entrynin tanım içermesi gerektiği, diğer entrylerde bu zorunluluğun aranmadığıdır. Peki o zaman neden moderatörler tarafından bilmem kaçıncı sıradaki entrym için 'tanım içermeyen entryler silinir' uyarısı geliyor? burada bir tezatlık yok mudur? moderatörlerden cevap bekliyorum... *
(bkz: hepimiz silinecegiz)
ilk entrynin bkz veya saçma anlamsız kelimelerden ziyade başlığı mantıklı bir şekilde tanımlaması gerektiğini söyleyen sözlük formatı maddesi.

not : başlığın başa kalabiliritesi büyük.
herkesin uymak zorunda olduğu ve seve seve uyduğu kuraldır. fakat nedeni belirsiz sebeplerle bazen başlık birden size kitleniyor. bir bakıyosunuz ki, apur-supur yazdığınız, dialog olarak yazdığınız, bkz verdiğiniz o entryniz liste başı olmuş ve size sırıtıyor. takip etmek gerekiyor.et cellchuck et takip et.
sözlük yazarlarının bilmesi gereken bir sözlük kuralı. ilk entryi tanım içermediği takdirde o entryi silik kutusunu mavileştirir.
ben nesil çatışmasının içinde olacak bir adam değilim ama 5. ve 6. nesil bazı arkadaşların artık öğrenmesini istediğimdir. * **
bazı arkadaşların, nesil vermek istemiyorum, ısrarla uymadıkları kural. lütfen arkadaşlar, biraz daha dikkat.

edit=başlığın eksik olduğunu gördüğümden dolayı yine geldim. "ilk entry tanım olmalıdır yahut tanım içermelidir" olacaktı. bu arada eksileyen arkadaşlar bu kuralla ilgili probleminiz varsa lütfen moderatörlerle konuşun. eminim ki sizi dinlemeyecektirler, bir taraflarıyla gülecektirler.

tanım lazım lan işte, daha ne üsteliyorsun!
sözlük yazarlarının uymak zorunda olduğu kural.

bir sözlük yazarı olmanın negatif tarafıdır.

sözlük yazarı olmakla, forum yazarı olmak arasındaki ince çizgi.
'ilk yorum tanım içermelidir' anlaşlmaz bir sozluk fasilitesidir. normalde diğerleride tanım içermelidir hatta içermediği için silinen yazılar vardır.

ama bu düz mantıktan hareketle; ilk yorum tanım içersin, gerisi koy götüne rahvan gitsindir.
başlık açınca pek de ziklemediğimdir ki sık sık başlık açmam.
burdan çıkarılan sonuç diğerleri tanım içermeyebilir.
hatta biraz zorlarsak içermemlidir anlamı dahi çıkabilir.
ne gariptir ki sözlüğün 'kodaman'ları ilk entry tanım içermelidir derken bu gerçeği gözden kaçırmaktadırlar...
ilk entryinin tanım olması ve peşindekilerin "koy götün rahvan gitsin" şeklindeki açıklamaların oluşum sebebidir.

(bkz: calyx)
güncel Önemli Başlıklar