bugün

kahve isimlerini bilmiyorsan büyük bir işkencedir. ayrıca etrafta bir kaç kahve ismi biliyor diye kendini entel zanneden mamalaKın bakışlarına maRUZ kalabilirsiniz.
gidip de bi gerizekalılık yapmışın zaten, bari kahve isimlerini öğrenip de git derler adama.
(bkz: hayatta bir defa starbucks a gitmek)

(bkz: milyon kere açma şu başlığı dangalak)
(bkz: bilmemek değil öğrenmemek ayıp)
boyları vardır bir de, tall-grande-big diye ve bunları bilmemek de sıkıntılıdır.
henuz gerceklestiremedigim bir davranis. avrupai seylere bayilsam da "kiraathane cocuguyuz, oralet icer, kacak sigara yakariz." sloganina daha yakin buluyorum kendimi. (bkz: dengesizlik)
Kotu bir durumdur. Kapida alsam mi diye saatlerce bekleye bilir. Not : mobilim imla hatasi olabilir
Bir de o çalışanları vardır ya küçümseyici tavırlarla "siz bunları bilmiyo musunuz?" gibi bakışları vardır ya bazı işletmelerin orda da karşılaşılması durumunda zevkle laf koyulası durumlar oluşabilecektir.
belki de starbucks'tan bu yüzden nefret ediyorumdur.
kimse de şu şu kahvelerimiz var, şunu öneririz gibi bir şey söylemez. Sikeyim öyle müesseseyi afedersiniz. Sanki okulda starbucks kahvelerini öğretiyorlar.
kolayı var, garsona gidilir bana en ucuz kahveni ver denilir, isim bilmeye gerek kalmadan kahve içilir.
genelde filtre kahve ya da latte isteme ile sonuçlanacak eylemdir. boy ne olsun dediklerinde de istemsizce küçük ya da büyük diyenlere denk gelinmiştir. ha oldu da şans eseri etrafa ebleh ebleh bakarken günün kahvesi tabelasına denk gelindiyse zaten düşünmeye ne gerek vardır.
aman gitmeyindir.
en az bir kahvenin ismi ve boyut isimlerinden birisi öğrenilmeden yapılmaması gerekendir.

bu tarz mekanlara oldum olası ısınamamış olsam da, bir arkadaşımın aşırı ısrarları yüzünden ders çalışmak için bu mekanı seçmiştik. bir şey alınacak mecbur, ama hayatımda hiç duymadığım bir çok terim gördüm karşımda. ingilizce telafuzum da berbattır, rastgele birisini seçip okuyayım desem onun da kesin telafuzunu yanlış yaparım. yanımdaki arkadaş da kız; her ne kadar bir arkadaştan öte görmüyor olsam da bir kızın yanında rezil olma gerginliğiyle dondum kaldım.
en sonunda pratik zekanın bir ürünü olarak ağzımdan "sen ne istiyorsan ben de ondan alayım" diyebildim.*

işin kısası; önceden bir kahve isimini öğrenip öyle gidin. o kadar para verip bir de rezil olma riskiyle karşılaşmayın.*