1. 1.
  - Gitmeden evvel söyleyeceğiniz şeyleri not edin çünkü ben gibi içeri girdiğinizde kafanızda tuttuğunuz 15 maddelik listenin 5 tanesi aklınıza geliyor.

  - doğruları söyleyin. Yanlış teşhis yanlış ilaç demektir. Yanlış ilaç ise ebeciğinizin kukusunu çay tabağında çekirdek eşliğinde izlemek demektir.

  - eksik bilgi vermeyin. Açık olun.

  - verilen ilaçları “yav gorum amına” diyerek bir kenara atmayın. Düzenli kullanın. Kafanıza göre dozajı yükseltip alçaltmayın.

  - kontrollere düzenli gidin.

  - ilacı kafanıza göre bırakmayın.

  - bir sonra ki kontrole gittiğinizde sizde olan olumsuz ve olumlu etkileri soracaktır. Bunları söyleyin. Ona göre ilaç değişimi, ek ilaç veya dozaj değişimi yapacaktır.

  - geçmiş olsun.
  3 ... gethere
 2. 2.
  Mümkünse özele gidin. Doktor değiştirmekten çekinmeyin. Bu her alanda geçerli ama psikiyatride daha önemli. Tamam işte bu işin uzmanına geldik ve çaresini bulduk demeyin. Doğru tedaviyi ancak en güvendiğiniz hekim bilir. Bu yüzden tanıdıklarınıza sorup araştırmaktan çekinmeyin.
  4 ... il dentisto
 3. 3.
  Arkadaşlar bu psikiyatristler ya da psikologlar sizin ufak bir moral bozukluğunda kendinizi yanlarına atacağınız insanlar olmasın. zira Bu bir lükstür burjuvazi şımarıklığıdır. Üç gün sabredin bir meşguliyet bulun, yediğinize biraz dikkat edin ruh haliniz düzelecektir. Bunlara rağmen düzelmezse gidin.
  3 ... buyukiskender
 4. 4.
  sakin olun. Orda konuşulan orada kalacak.
  1 ... hzpikachu