1. 1.
  Öncelikle "acaba psikiyatristlik bir durumum var mı, derdimi gereksiz bulup kızar mı?" gibi bir endişeniz olmasın. Psikiyatristler oldukça anlayışlı insanlar. Eğer ki ilaçlık ya da doktorluk bir Mevzunuz yoksa psikoloğa yönlendiriyorlar. Bu zamana kadar 4-5 tane doktora gittim ve hepsi de güler yüzlü insanlardı.

  Bir diğer konu ise her önüne gelene ilaç yazıyorlar mı sorunu. Yazmıyorlar.
  Psikiyatristler siz farkında olmasanız bile her hareketinizi izler ve belli başlı çıkarımlarda bulunurlar. Eğer gerekli görüyorsa ilaç yazar, yok değilse üstte yazdığım gibi psikoloğa yönlendirir ya da size ilaçsız tedavi etme teklifi sunar.

  "5 dakika konuştum bana ilaç yazıp teşhis koydu" konusu. devlet hastanelerinde sıklıkla karşılaşılabilir bu durumla. Bu yüzden ilk tercihiniz üniversite hastanesi ya da araştırma hastaneleri olsun. Bu arada ben 2 yıldır devlet hastanesinde aynı doktor tarafından kontrol altında tutuluyorum. Her görüşmemiz en az 15-20 dakika sürüyor. Bazen 50 dakikaya bile çıktığı oldu. iyi bir doktor ve ıssız bir hastane bulma imkanınız zor ama yine de var.
  3 -1 ... bay polar
 2. 2.
  - Gitmeden evvel söyleyeceğiniz şeyleri not edin çünkü ben gibi içeri girdiğinizde kafanızda tuttuğunuz 15 maddelik listenin 5 tanesi aklınıza geliyor.

  - doğruları söyleyin. Yanlış teşhis yanlış ilaç demektir. Yanlış ilaç ise ebeciğinizin kukusunu çay tabağında çekirdek eşliğinde izlemek demektir.

  - eksik bilgi vermeyin. Açık olun.

  - verilen ilaçları “yav gorum amına” diyerek bir kenara atmayın. Düzenli kullanın. Kafanıza göre dozajı yükseltip alçaltmayın.

  - kontrollere düzenli gidin.

  - ilacı kafanıza göre bırakmayın.

  - bir sonra ki kontrole gittiğinizde sizde olan olumsuz ve olumlu etkileri soracaktır. Bunları söyleyin. Ona göre ilaç değişimi, ek ilaç veya dozaj değişimi yapacaktır.

  - geçmiş olsun.
  3 ... gethere
 3. 3.
  Mümkünse özele gidin. Doktor değiştirmekten çekinmeyin. Bu her alanda geçerli ama psikiyatride daha önemli. Tamam işte bu işin uzmanına geldik ve çaresini bulduk demeyin. Doğru tedaviyi ancak en güvendiğiniz hekim bilir. Bu yüzden tanıdıklarınıza sorup araştırmaktan çekinmeyin.
  4 ... il dentisto
 4. 4.
  Arkadaşlar bu psikiyatristler ya da psikologlar sizin ufak bir moral bozukluğunda kendinizi yanlarına atacağınız insanlar olmasın. zira Bu bir lükstür burjuvazi şımarıklığıdır. Üç gün sabredin bir meşguliyet bulun, yediğinize biraz dikkat edin ruh haliniz düzelecektir. Bunlara rağmen düzelmezse gidin.
  3 ... buyukiskender
 5. 5.
  sakin olun. Orda konuşulan orada kalacak.
  1 ... hzpikachu
 6. 6.
  Bütün her şeyi ortaya dökün. Sır falan ayağına yatıp çok önemli bilgileri gizlemeyin. Ne varsa anlatın. Onlar size yardım etmek için varlar.
  ... bay polar