1. 1.
  Yaklaşık 4 senedir sadece ders çalışırken gözlük takan ve dışarıda kör gibi gezen bir insan olarak artık faaliyete geçireceğim durum. Kullanan arkadaşlara birkaç sorum olacak. Reçetesiz alınabiliyor mu ve gözlük numarasıyla aynı dereceler mi gibi...
  1 ... tardisini kaybeden otostopcu
 2. 2.
  Evet alınıyor aynı ürünü gsöterince alabiliyorsunuz ama önce doktor muanyesi ile almalısınız Aksi takdirde alerjik reaksionlar gösterecek ürünlere denk gelebilirsiniz.
  2 ... promer
 3. 3.
  muayenesi yapılmazsa bulaşmayın. elbette, reçetesiz temin edebileceğiniz merdiven altı yerler/tanıdıklar falan vardır bir şekilde alırsınız.
  fakat gözünüz lens taşıyamıyorsa sıkıntı olur sizin için.
  1 ... breaking bed
 4. 4.
  zordur. ilk seferde çok zor takılır. doktorsuz asla denemeyin.
  1 ... i am lucifer
 5. 5.
  Öncelikle her göz kolay kolay lens takmaya elverişli degildir. Bu yuzden göz muayenizde lens alıcagınızı doktorunuza belirtin ve lens için gerekli lens testlerini size uygulasın. Hipermetrop yada miyop gibi bir probleminiz varsa sorun degilde eger astigmat sorununuz varsa aqua yazılı lensler kullanmanız gerekir. Zaten iyi bir doktora sahipseniz oda sizi yönlendiricektir. Benim tavsiyem eger lensi görsellik için degil de saglık probleminiz için alıyorsanız başta gunluk olanlarını tercih edin çunku gözunuz açısından kullanmaya sorun olmasa bile siz kullanmayı beceremeyebilirsin. Verdiginiz paraya yazık olmasın, astigmat lensleri normal lenslere oranla 3-4 kat daha pahalıdir. Eger tum bu aşamaları geçtiyseniz haftalık yada aylık lens alabilirsiniz. Ama yine bir tavsiye nasıl olsa lensim haftalık yada aylık deyip gözunuzdeyken uyumayın. Şimdiki lensler, lens gözdeyken uyunabilir şeklinde tasarlanmış olsa bile unutmayın ki gun boyu bırıktırdıgıniz mikrop gözunuzun içinde kalıcak yıkamayla yada dogal olarak göz tarafından temizlenemicek, çunku gözun kendi yapısı degil artık yapay bir madde ile etrafa bakıyor oluyorsunuz..
  1 ... bitter chocolate
 6. 6.
  ilkler her zaman doktor muayenesinde olmalı.

  daha sonraları ise optikçiden değil, internetten sipariş verilmeli. 65 tl lik lensi 150 tl ye çalışmaya kalktı bir optikçi bana.

  göz astigmat ise, torik lens alınmalı. stok varsa; acuvue oasys, yoksa air optix marka alınmalı. ikisi de yoksa araştırın, yorum okuyun diğer modeller için.
  1 ... cifthasekipasa
 7. 7.
  Öncelikle ne istediğinizi bilmelisiniz, manzaramı çekeceksiniz kuş mu böcek mi yoksa iç mekan mı? Daha sonra makinenize uygun lens markalarından birini tercih edeceksiniz. Burada tabi kalite/fiyat oranını iyi belirlemelisiniz. Unutulmamalıdır ki fiyat arttıkça kalite artar.
  -1 ... whitebalance