1. 1.
    Sevgili sözlük yazarları sizden yardım istiyorum. Üni birinci sınıfım ve vizelere girmedim dlslvşsifö neyse onu boşverin finallere çalışayım dedim. Ama benim 8 ilk-orta 5 lise olmak üzere 13 yıllık öğrenci hayatımda çalışmak denen şey olmadı. O kadar zorlanıyorum ki böyle nasıl anlatayım amına koyim çok zor. Resmen savaşıyorum. Tam odaklanıyorum ya aklıma abuk subuk bir şey geliyor ya şeytan sikimi elliyor ya çişim geliyor anlamadım ne sikik bi hale bürünmüşüm. Aklımda sadece kopya hazırla o sırada çalışırsın taktiği var. Başka taktikleri olan varsa dökülsün. Bu arada çok az çalışsam hallederim mal değilim dkslvşaşf. Bunu söyleme sebebim pratik seri çözümler istiyorum şimdiden tenks.
    2 ... furkancalavera
  2. 2.
    okulu bırak. oto tamircide çalışmaya başla *

hayata atılmaktır *
    2 ... tuiran kouma
  3. 3.
    hafif mide bulantısı eşlik eder. korkmayın geçicidir.
    2 -1 ... depresif prozac
  4. 4.
    Kardeş ülkede diploması olan bile zor yaşarken diplomasız ne yapıcam. Diploması olmayanların yaşama hakkı yok lan burada. Pratik çözüm dedik siktin bizi. intihar edeyim o zaman dünya dertlerinden kurtulayım.
    1 ... furkancalavera
  5. 5.
    Mide bulantısı, baş dönmesi hepsi var. En çokta zorunda mıyım laaaaan diye bağırıp sağa sola vurasım var ama hiç etik bir davranış değil. Yapmamalıyım. Şşşş sakin ol oğlum şşş geçti.
    1 ... furkancalavera
  6. 6.
    13 sene çalışmadan üniversiteye girmesi trajikomik bir hadisedir. ülkenin içler acısı durumudur.

sorununa gelecek olursak; vizelere girmeden sadece finallerle o dersler geçilmez. a101 e gidiyorsun ve buz gibi bir kola alıp eve gelip içiyorsun. şimdiden uzayan dönemlerine geçmiş olsun.

ama bir umut en kolay derslere odaklan. bir iki tane bile kurtarsan kârınadır.

taktik şu: bir dersin tüm notlarını masaya koy. diyelim ki 80 sayfa not var. kendine boş a4 sayfaları al. sayfayi kalemle ikiye böl kağıdı ikiye katla ve tüm 80 sayfadaki en önemli noktaları çok küçük yazarak bu a4 kağıtlarına yaz. stratejik not çıkar.
    tahmini 80 sayfalık nottan 10 sayfa öz not çıkaracaksın a4 lere bu şekilde. otur o 10 sayfayı ezberle.

ezber nasıl olacak?
    10 kere 20 kere 30 kere oku. kağıtları bırak aklından cümleleri söylemeye çalış. terimleri hoslandigin konulara benzetmeye calis, notlarla senaryo üret.
    2 ... karanligin ruhunda bir gece
  7. 7.
    işte istediğim nokta ahahaha (kötü adam gülüşü)
    reis ülkenin eğitim sistemini eleştiriyorsun ve ezberleme taktiği öneriyorsun. eleştirinde haklısın ama ezber yanlış. kağıdı katla falan origami taktiğin güzel aslında. bu arada lisede bölümümde başarılı olarak kazandım üniyi neyse orası başka hikaye. sorun ders çalışma alışkanlığı ve istememe. bölümümde iyiyim demiştim çünkü istiyorum ve seviyorum ama diğer kültür denilen dersleri ne yapabiliriz. o derslerle nasıl sevişebilirim.

Edit: bizim ünide finalden 70 alsan devamsızlık sınırını geçmediysen geçiyorsun.
    ... furkancalavera