1. 1.
    Gidip araştırma yapmak gerekir.
    5 ... karton toplayan cocuk
  2. 2.
    (bkz: dan gibson) tarafından ispat edilmiş bilimsel gerçek.

islam'In ilk camileri olan mısır'daki fustat camii, lübnan'daki baalbek camii, ırak'taki wasit camii, israil'deki al minya camii, lübnan'daki anjar camii, batı şeria'daki al mafjar camii gibi 8-10 tane caminin kıblesi ne mekke'ye, ne de mescid-i aksa'ya bakmaz.
    bu camilerin tamamının kıblesi petra'ya bakmaktadır.

bilimsel verilerle ispatlarım ama uludağ sözlük için değmez.

edit: harvard üniversitesi profesörlerinden değerli bilim insanı türkolog gönül tekin'de bunu doğrular.
    24 -5 ... tengir budun
  3. 3.
    Dan gibson isimli bir kafir bizim yerimize araştırmasını yapıp konuyla ilgili The sacred city isimli bir belgesel çekmiştir. Ama izlemeyin bu gavurların tek derdi gerçekleri anlatıp müslümanların zihinlerini karıştırmak ve islama zarar vermek. Müslüman adam çok araştırmaz, inanmak bunu gerektirir.
    5 -3 ... temirata
  4. 4.
    Uyduruk petracıların baktığı yöndür. Petra fantezisi 1800lerdi tarih ve dinlerin yeniden inşa edildiği dönemde ortaya çıkmıştır. Buhari ve benzeri kişiler ne zaman ortaya çıkmış ve tarihi değer biçilmiş bunu da araştırın. Daha ayrıntılı konulara girip kurandaki salata değinirim de her bünye kaldırmaz.

Kurandaki salat kavramı önemli bir konu.

Edit: ulan birde ispat edilmiş demezler mi yarıyorlar adamı. Rivayetçilerin söylemleri ispat değildir. Kuranda anlatılan şehir o uyduruk petra olamaz tek ayetle çürütürüm bunu.

Ateist ya da deist ne derseniz deyin rivayetçi bir müslümandan daha bağlıdır bu rivayetlere.

Edit2: sizin uyduruk ispatlarınıza gerek duymaz kimse açıp youtubeden izler bu hikayeleri.
    5 -9 ... ktm li komplo teorisyeni
  5. 5.
    ister petraya ister perlaya veya tupperware'e baksın bana göre hiç bakmayıp olmasaymış iyidi.
    2 -2 ... emihotspace
  6. 6.
    Diyanet ;

Okumuş insanların şerrinden koru yarabbi...
    8 ... mavi huydur bizde
  7. 7.
    Petrayı ingilizlerin 18 19 yy civarı inşa ettiğini de yaz.yazarken kuranda salat kavramını ve araplara biçilen sahte tarihi de unutma. Kuran dışında her kaynağı doğru kabul ediyor adamlar. Sen detaylıca yaz ben de detaylıca çürüteyim dayı.
    3 -1 ... ktm li komplo teorisyeni
  8. 8.
    cami dediğiniz nedir ki?

caminin bir kutsiyeti olsaydı allah'ın ayeti-emri ile peygamberimiz cami yıkmazdı.

caminin içinde ki insanların ne yaptığı önemli.

taş tuğla kerpiç beton çimento demir kapı cam minare nereye baktığı vs kutsal değildir.
    3 -1 ... thebiggraywolf
  9. 8.
    ilk entrilerde Petra olduğu söyleniyor ama Petra'nın ne özelliği var ki.

Sevmiyorum böyle, bilinen bütün tarihin tamamını reddeden, bir delinin ortaya attığı teorileri. Herhangi bi semavi geçmişi olan yer bile diil.

Camilerin petra'ya bakması çok da anormal diil. Çünkü 2 cm yamuk Yozgat'a bile bakar.

Kişisel özetim; fantastik bir komplo teorisi.
    1 -1 ... profesyonel kamikaze pilotu ii
  10. 9.
    ilk cami mescidi nebevidir ve kıbleye bakar. ondan sonrakilerde kıbleye bakmayan varsa mimari hatasıdır aq.
    3 -3 ... gamoreon