bugün

sonuçta abartmamak lazımdır. helal olsun denilesi erkektir.
kızın bilinçaltına ''seni takmıyorum,benim için çok da önemli değilsin vs'' gibi cool mesajlar veren erkektir..
"Bundan sonra hep sen ödeyeceksin" demenin fiilen ima edilişi.
kadın erkek eşitliğini abartan erkektir.
akıllı erkektir. feministçe davranmıştır.
güçlülüğünü parası ile göstermesine gerek olmayan erkektir. hatta güçlü olmasına gerek olmayan erkektir.

ulan nasıl bir ilişki anlayışınız var yahu... satranç oynar gibi sürekli strateji, sürekli güç kavgası...

hayat ortak paylaşımlar ile güzel arkadaşım...

güçmüş... sen tüm gece patates çuvalı gibi yat sonra gel bana "erkeğim, yiğidom çok güçlü!" diye anlat...

siktireyooo diyorum.
hiç şansı yoktur. ya da genellemeyelim yanlış olmasın, kendi gibi düşünen kızlardan şans bulabilecek erkektir.

(bkz: yapma demiyorum ama ilkinde yapma)
kız, ısrar kıyamet ödediyse nema problema.
ama hesap geldiğinde erkek hesabı usulca alıp kıza uzatıyorsa o noktada bir sıkıntı vardır.
tehlikeye girmiş erkektir. kız ne kadar ısrar etse de ödetmemelidir. tabi sevgili olarak ileride bir şeyler yaşamak istiyorsa. alman usulü hala bazı kızların beyninde geçerli değildir.
aynı kızdan 2.buluşmayı alamıcak erkektir.
ilk buluşmada kimşe ve nasıl bir kızla buluştuğu önemli olan erkek değil midir.
parası yoktur.
demek ki ilk buluşmada erkek ödese çay parasını normal bu yani.
son buluşmadır aynı zamanda.
hoş karşılanmayan ancak doğal olan bir harekettir. kız da bir çay parası ödenmedi diye gidiyorsa, zaten hiç olmamıştır. *
bu hesap ödeme işlerinin eşitlik içinde olması makbuldür.bir kere sen ödersin, ötekini o öder falanda fakat ilk buluşmada erkeğin centilmenlik ilkesini yok sayarak böyle bir odunluk yapması hiç hoş karşılanmaz hatun kişisi tarafından.
cüzdanını kaybetmiş olan erkek olabilir.
akıllıca bir harekettir. 'bunu sen ödedin ozaman yarın akşam ben ödeyeceğim' * şeklinde hertürlü 2. buluşma için zemin hazırlamış gencimizdir.
(bkz: cüzdanı evde unutmak)
önce ellerle cepler yoklanır, çaktırmamaya çalışılır, hissettirilmez fakat durumdan tedirgin olan cefakar kız hemen parasını uzatıp durumu kurtarmaya çalışır, iki sonuçlu bir denklem olup ya bir daha buluşulmaz, ya da anlayışlı olan kız sayesinde olay büyümez bile.
abi anlamıyorum ben böylesini ya, hani parasında pulunda değilim ama daha ilk buluşmada yanındaki hatuna hesap ödetiyorsa bir erkek bildiğin düşüncesizdir.

parasında- pulunda değilim dediğim gibi kaldı ki kimsenin hakkı kimseye geçmesin benim hakkım kimsenin üstünde kalmasın isterim, hesap ödemekten falan da gocunmam ama çokta hoş karşılamıyorum böylesi bir durumu açık söylüyorum.

sevgili olursun paranın-pulun lafı olmaz öyle bir durumda zaten.parası olmayabilir orası ayrı, ölene kadar tüm hesaplarını ben ödeyeyim.

ama burda durum farklı.

birbirini tanıma sürecinde dikkat ediliyormuş bu tip şeylere, yaşadım ve gördüm.

bir erkeğin cüzdanını değerli maden ararmışçasına iki saat incelemesi ve benim o sırada hesabı çoktan ödemiş olmam sevgili adayının, adaylık statüsünden azledilmesi için yeterli bir sebep kanımca.

"-yaa ben ödiycektim ama hesabı, oldu mu hiç şimdi canım ya?*
+ben yanımdaki erkeğe hesap ödetmem, bırak cüzdanını karıştırmayı artık.*"
patronuyla çıkan işçidir.
kızdan ikinci buluşmayı değil kızdan istediği herşeyi alabilecek erkektir. cool takılır derki seni takmıyorum hesabı sana ödetiyorum bunun için benimle görüşmeyeceksen umrumda değil.
esra erol da gerçekleşen durumdur. hani çay içmeye gidiyorlar ya.
ısrarla yapılası bir eylemdir. her tarafta eşitliği dillerine pelesenk eden kızlar. bu noktada hep eşitlikten yana değillerdir. tamam ilk hesabı sen ödersin nezaket icabı fakat bunun devamlı sürmesi belirli bir zaman sonra kullanılıyormuyum izlenimi bırakır insanda. bazı tiplerde vardır kasaya geldiğinde aa dur bunu ben ödeyeceğim deyip blöf yapar bunlar daha acınasıdır.
(bkz: ilk buluşmada bar yerine çay içmeye götüren erkek)
erkege benzeyen uzayli yaratiktir. almanyada bile yok öylesi.
Eğer maddi durumu elverdiği halde ödemediyse; Yüzsüz bir erkektir. Kesinlikle centilmen değildir. "Seni takmıyorum, umrumda değilsin" havası verdiğini düşünür fakat kızın karşısında kendisini ne kadar ezdirdiğinin farkında olmaz. Ayrıca kılıbıkdır. Asla delikanlı sınıfına girmez.
güncel Önemli Başlıklar