bugün

artık kızlar kadar erkeklerinde burçlara ilgisinin artmaya başladığının göstergesi olan bir durumdur.
+ ne burcusun sen bakiim
- höst ulan erkek adama böyle soru sormak yakışır mı ulan!
+ erkek mi? hani nerdeeeeeee
- ??!?!?!?
kızın gönlünü alma konusunda diğer erkeklere göre 1-0 önde olan erkektir.kızların tümünün ilgi alanı olan burçlar hakkında söylediği bir iki bilgi ile kızda merak uyandırır.sonuçta erkekler için futbol neyse kızlar için burçlar odur.2-0 önde olması için yakışıklı,sportif,1.80 boyunda ve açık tenli olması gerekir o ayrı...
yeryüzünde 12 karakter olduğuna bir kızın inanıyor olabileceğine kendisini fazlaca kaptırmış, hatunu salak yerine koymayı kendine yediremeyip ben de salağa yatayım diyen erkektir, kibar adamdır haliyle..
muhtemelen, sohbet esnasında konuşacak konu sıkıntısı çeken erkeğin başvurduğu yoldur.

hatun kişilerin büyük çoğunluğunun * burçlar üzerine ihtisas yapacak kadar ilgili ve bilgili olmasından olsa gerek, buna başvurmuş olabilir. tabi her türlü durumda, karşı cinsin gözünde negatif bir etki yaratacaktır bu eylem. orası kesin.

marjinal fayda'nın entry'sinden (#1035312) sonra gelen edit: hakkaten ya, tanışmanın ilki ikincisi mi olur arkadaş? *
ilk tanışmada burç soran kızdan daha cok rahatsızlık veren insan türüdür.
'sanane kardeşim. * musun?' şeklinde cevaplandırılması için şeytan dürter.
eger burcu saglamsa solenır.ama benım gıbı ıkızler ise sakın denenmemesı gereken soru tıpıdır.* *
-nazlıcan senin burcun ne hayatım?
+ben ikizler burcuyum bedirhan, senin burcun ne?
-aa hadi yaa anlamıştım senin ikizler olduğunu, ben balık burcuyum canım
+ıyyyy, ben asla bir balık burcuyla anlaşamam ama...
-(noluyoz lan, kıvır hemen)..evet canım zaten beni nufusa geç yazdırmışlar ben kovayım aslında
+aaa öyle mi? harikasın bedirhan yaa...supersin sen...
-biliyorum...
genelde kızı etkilemek için bu soruyu sorsada burçlar hakkında az çok bilgisi yoksa çuvallayacak olan erkektir.
hayvanların koklama icgudusunu benimsemi$, kar$ıla$tıgı insanı da burcuyla tanımaya calı$an erkek tipi. (erkegin bunu sorması garip degil mi?)
büyü de gel koçum diye cevaplanabilecek erkektir.
(bkz: burca gore insan degerlendirmek)
çok klasikleşmiş metotlar kullanan itici olan erkektir.
"boşuna uğraşmayın artık bu metotlar işe yaramıyor"
avcılar'da bunlardan 2 tane ikamet eder, bizzat şahidim.. hem de buluşmaya bile gerek yok bu manyaklarla burç sormaları için..

çıkmışız kampüsten bi arkadaşla, üst geçitten tem midir e-5 midir ne sikimse hep karıştırıyorum o aslfat denizini aşıp, avcılar'daki caddeye ineceğiz, yemek mi yiyeceğiz artık n'apacaksak hatırlamıyorum orasını.. konuşa konuşa ilerlerken herifin teki bize seslendi: ''şşt bilader bakcan mı bi?''

hayatlarında herhangi bir kavgaya dahil olan herkes bilir ki, bu repliğin ''senin ağzını yüzünü sikerim..'' ile hiçbir farkı yoktur, ikisinin de nihayetinde çıkacağı yol alaturka bir mortal kombat'tır.. ricayı kırmayıp baktık iki tane fiks her muhitte ikamet edenlerinden sokak sırtlanı.. pis pis ilerliyorlar bize doğru..
şimdi abi, müthiş bir ölüm makinesi değilim ben, ama boyum falan uzundur, kalıpsız adam da sayılmam (evet 12'den vurdunuz sayın yazar, bütün bu yazıyı ''ben adamın mınakorum'' demek için yazdım, hemen belirtiniz bu tespitinizi bir sonraki entryde), yani dolayısıyla genelde kavga arayanların kavga etmek için seçtikleri bir tip değilim.. seçseler ağzıma sıçacaklar belki de..
e arkadaşım desen o da basketbol takımından arkadaşım, boy benden bile uzun.. bizim aklımızdaki tek soru; ''niye biz?'' tamam kavga kaçınılmaz, orasını anladık, ama bu adamlar manyak mı niye onca tırtıl gibi çocuk dolanırken etrafta biz kurban seçildik..

neyse bu herifler bize yaklaşırken biz de inceden hazırlanıyoruz olaya, hala nedenini bilmeden.. sırtımızı dikleştiriyoruz, arkadaş boynunu falan kıtlatıyor, bir van demme filminde görmüş.. ki hala o günden miras bir boyun fıtığı vardır kendisinin, nasıl hırslandıysa artık..

''ne vardı?'' diye sordum mendebur mendebur.. karşı taraftan cevap olarak bir kafa almaya hazırım.. bunlar 2-3 saniye daha gözlerini bize diktiler, kaşlar çatık.. oracıkta psikolojik bir muharebe oluyor.. en sonunda hiç konuşmayan diğeri söz aldı:

(nefretle kasılmış suratı birden güneş gibi bir gülümsemeyle aydınlanarak) ''ya baba iki saattir arkadaşla tartışıyorduk, kasım 15'te doğanlar hangi burç oluyordu he?''

bi de nasıl içten gülümsüyor görseniz.. pezevenk bir anda erol taş'tan erol evgin'e döndü.. arkadaşı da sırıtıyor, beklentiyle bize bakıyor.. adamların bütün derdi astrolojiymiş.. veya çok pis taşşağa geldik..

''akrep'' dedik geçtik.. çok sağlam dostluklar edindik.. hala arada mesajlaşırız..

demek ki bu herif bir de kızla buluşsa astrofizik profesörü olcak, diye yalandan konuyu da bağladık mı tam olur.. bağladık mı?
(bkz: düz adam)