bugün

romantik erkektir.

var mı onlardan ?

Ey sevgilim, nerelerde dolaşıyorsun böyle?
Geliyor seni candan seven aşığın dur onu dinle.
Elemi de, neşeyi de beste yapmış diline.
Uzaklaşma şirin yarim.
Yolculuklar, aşıkların buluşmasıyla nihayetlenir.
Her tanrı kulu bunu bilir.

Aşk nedir? Ahret demek değildir her halde.
Çınlamalıdır neşesi bu anın gene bu anın kahkahalarıyla
Çünkü ne olacağı yarının meçhulümüzdür hala,
Boş yere vakit geçirmekten artık yoktur bir salah:
Öyle ise gel öp beni, genç ve tatlı sevgilim,
Ömrü pek azdır gençliğin.
minik bir penisi varsa bir boka yaramayacak erkektir.
benim planlarımdan birisi, shakespeare yerine turgut uyar veya atilla ilhan okumayı planlıyorum ama. tabi anlayacak kız yok piyasada nato kafa nato mermer. piiii.
okuma yazma bilen her erkek olabilir. copy c copy v yapmış, bu da seviniyor garibim.
(bkz: ayy ne kadar romantik)
göz boyayan erkektir.
bir tirad okuyan erkek değildir.
şı tiradı okursanız her alanda tavlarsınız kızı:

http://www.youtube.com/watch?v=vxVELxd9DDg
bu orijinali.
Cyrano de Bergerac - istemem Eksik Olsun Tiradı.

bu da rüştü asyalı yorumuyla.
http://www.youtube.com/watch?v=lyvuA6lgID8

bu da tirad:
Ne yapmak gerek peki? Sağlam bir arka mı bulmalıyım? Onu mu bellemeliyim? Bir ağaç gövdesine dolanan sarmaşık gibi, önünde eğilerek efendimiz sanmak mı? Bilek gücü yerine, dolanla tırmanmak mı? istemem!

Herkesin yaptığı şeyleri mi yapmalıyım Le Bret? Sonradan görmelere övgüler mi yazmalıyım? Bir bakanın yüzünü güldürmek için biraz şaklabanlık edip, taklalar mı atmalıyım? istemem, eksik olsun!

Her sabah kahvaltıda kurbağa mı yemeli? Sabah akşam dolaşıp pabuç mu eskitmeli? Onun bunun önünde hep boyun mu eğmeli? istemem! Eksik olsun böyle bir şöhret, eksik olsun!

Ciğeri beş para etmezlere mi “yetenekli” demeli? Eleştiriden mi çekinmeli? ‘Adım Mercuré dergisinde geçse’ diye mi sayıklamalı? istemem! istemem, eksik olsun!

Korkmak, tükenmek, bitmek… Şiir yazacak yerde eşe dosta gitmek. Dilekçeler yazarak içini ortaya dökmek? istemem, eksik olsun! istemem, eksik olsun!

Ama şarkı söylemek, düşlemek, gülmek, yürümek… Tek başına… özgür olmak! Dünyaya kendi gözlerinle bakmak. Sesini çınlatmak, aklına esince şapkanı yan yatırmak. Bir hiç uğruna kılıcına ya da kalemine sarılmak; ne ün peşinde olmak, para pul düşünmek; isteyince Ay’a bile gidebilmek…

Başarıyı alnının teriyle elde edebilmek…

Demek istediğim, asalak bir sarmaşık olma sakın. Varsın boyun olmasın bir söğüdünki kadar. Yaprakların bulutlara erişmezse bir zararın mı var?

- Dök içindeki öfkeyi dostum. Ama saklama benden, seni sevmediğini!

- Sus!
çok romantık..aşk dolu bakan ey sevgili .. var mı boylelerı ?
Bir ikinci yeni okuyan erkek değildir.
Ingiliz dili edebiyati okuyan kizlari mest edecek erkektir.
el sikiyle gerdeğe giren yapmacık erkektir. abi ben diyorum bu karı milleti salak diye. Allaha şükür ki içlerinde böyle antin kuntin şeylere tenezzül etmeyenleri var.

sen mi yazdın o amına kodumun şiirini? adamın duyguları üzerinden niye prim yapıyon? niye satıyon lan adamın şiirini deyyus?
olayı abartan ve kendini kasan erkektir.
bu bendim ulan. (#37078108).
Hey yavrum hey.
Eskiden Shakespeare mi vardı? Bizim zamanımızda Ahmet batmanlar,hikmet anıl öztekinler vardı. Biz bunlardan okurduk. *
ilk konuşmada konu nasıl şiire geliyor , gerçekten değer verdigim biriyse zaten heyecandan ke kee konuşamam.
Hemen çocuk yapmak isteyen erkektir.

Shakespeare Sone lerinden anladığım tek şey bu.

Sapık bir abimizmiş sanırsam.
sahte bir adamdır. ezberden herkese aynı aşık edebiyatını kasıyor olabilir.
Ben fena düşebilirim çünkü şiire bayılıyorum eyvah.
Şiir değil de romeo ve juliet’den bir tirad fena olmazdı.

Ama anlamaz bunlar, ne anlarlar!
Bana biri okudu ilk buluşmada değil ama. Benim gülesim geldi. Hiç o kızlardan olamadım.
Sadece shakespeare ile kalmayip lord byron'a ve oradan da william blake'e gecebilir Ancak bunu hak eden zarafete ve ruha sahip, ingiliz edebiyatindan anlayan kadina yapar, herkese degil.
Küçükken ben de kızlara istiklal marşını sallaya sallaya okurdum.