bugün

karabük ilçe safranbolu il olsun.
Burdur ilçe olmalı bence. Isparta ya 20 km uzaklıkta bomboş bir şehir. Nüfusu 80 bin filan benim ankara da oturduğu mahalle 60 bin.

Alanya ise il olmalı mutlaka Antalya ya 3 saat uzaklıkta ayrıca yazın 5 milyon turist ağırlıyor hakediyor bunu.
antakya ilçe iskenderun il olması, net (yalan mı nesini eksiliyorsun)
Yozgat Bayburt Çankırı.
ilinden büyük ilçeler var mesela çorlu nüfus olarak tekirdağ'dan büyüktür ama gelgör ki orası ilçe. sonra lüleburgaz, kırklareli'den büyük hemde sanayisi gelişmiş bir yer ama ilçe. bozüyük bilecik arasında pek fark yok bozüyük 67 bin, bilecik 65 bin yakında bilecik yakalar bozüyük'ü.

gelelim ilçe olması gereken illere; ardahan şehir merkezi nüfusu sadece 17 bin olan kasaba görünümlü bir yer ama il yapılmış neye istinaden il yapıldığı ayrı bir merak konusu tabi. bartın, ığdır, kilis, bayburt buraları ilçe yapıp yerine çok daha gelişmiş olan inegöl, alanya, bandırma, fethiye, konya ereğli gibi ilçeleri il yapmak lazım.
Çankırı yı Ankara ya bağlayın,
Aksara yı Konya ya bağlayın.

Son olarak gereksizliği teke düşürmek adına;

Bayburt ile gümüşhane yi,
Çorum ile Yozgat ı birleştirinki sorun hallolsun.
Bandırma balıkesir.gov
Sonunu yine üniversiteli cıvırlara bağlamış tespit.
HATAY- iSKENDERUN.
karabük ilçe, safranbolu il olmalı.
başlık karışık, başlık serkeş. müsaade edin götünü başını toparlayayım.

öyle yerler vardır ki, "ulan bu ilçenin il; ilin de o ilçenin ilçesi olması gerekiyor. ilçenin ilçesi, kasabası kulu köpeee olsun sikerim böyle düzeni" dersiniz. demeyin.

söz gelimi muğla. fethiyesinden, marmarisinden, bodrumundan, ebiğinden gübüğünden küçük olani göt kadar bu yerleşim yeri devlet nezdinde il olarak tanınmıştır.

oysa atıyorum bodrum muğla'nın ili olsa, muğla fethiye'nin denizsiz bir ilçesi olsa ya da marmaris'i de alıp muğla'ta dalsalar kimse gık demez.

muğla ilçe olmalıdır. muğla'yı sevmiyorum. kötekli yanıyor ama yine de sevmiyorum. fakat üniversiteli ne cıvırlar var hee. canlarım benim.
güncel Önemli Başlıklar