bugün

Başlık ve içerik direkt ekşi'den kopya ama önemli olan bu değil, ufacık ve yardıma ihtiyacı olan bir bebeğe yardım etme şansımız olması. Hadi şimdi kısır siyaset tartışmalarını bir kenara bırakın da yayabildiğiniz kadar yayın hatta imkanınız varsa lütfen bağışçı olun.

https://twitter.com/kanve.../1012410300493193217?s=19

Yapacağımız tek şey kızılay'a gidip 3 tüp kan vermek arkadaşlar. kanınızın uyuşması durumunda kızılay otomatik olarak mavi ece'ye ulaşacak. yarım saatinizi ayırarak bu minik bebeğin hayatını kurtarabiliriz.

"hemofagositik lenfohistiyositozis (hlh) hastası minik mavi ece ilik nakli olmak zorunda. hastanedeki 127. günü ve onu ordan çıkarmak bizim elimizde.
yapmamız gereken tek şey kızılay’a giderek 3 tüp kan vermek. belki çözüm kanımızda."

"21 şubatta 32+3 de doğdu mavi... küvezden çıkacağı günü heyecanla bekledik... mevsimler değişti... 3 ay tek başına yoğun bakımda mücadele etti kızım... oysa ki en başında sadece hastahane enfeksiyonu sanıyorduk... mayıs ayında #hlh teşhisi kondu... son bir aydır mavi kızım ile minik bir hastahane odasında birlikte mücadele ediyoruz... bugün mavi nin 126. hastahane günü...yakın sürede ilik nakli olmamız gerekli... malesef babasının ve benim iliğim mavi ece ile uyumlu değil... belki sizinki? mavi umutlar hep masmavi kalsın diye lütfen ilik donörü olalım... tek yapmanız gereken üç tüp kan vermek..."

görsel
yukarı.
Geçen hafta kan verdim la. Gidin verin oğlum.
iletişim numaraları paylaşılsa da, bir donör olarak kan versem diye bekliyorum.
ben kızılaya gittim ilik bağışı için, çocukken çok antibiyotik içtiğimden ve çok ameliyat geçirdiğimden kabul etmediler. en azından kan bırakıyorum ara sıra.
Up.
Bir daha up.
devlet hastalara 4 4 lük bakıyor, hiç boş yere milletin duygularıyla oynamayın.

---

Lan oğlum zaten kimse para toplamıyor, gidin kan verin eğer uygun verici adayıysanız bir bebeğin hayatını kurtarırsınız diyoruz. Basvurular zaten kızılay aracılığı ile oluyor.
güncel Önemli Başlıklar