1. 1.
    ömür törpüsüdür. Evlerden ırak.

Son sevgilim Aşırı derecede astroloji bağımlısıydı. Yakın çevresi ve arkadaşları da öyle. Muabbetlerinde Retrolalar, haritalar, stelyumlar, ay burçları, gezegen açıları havada uçuşurdu.

E tabi ben “cahil” öyle bakıyorum, “ofsayt ne demek aşkım” der gibi “stelyum ne amk” modundayım.

Bir şey diyorum, “ahahah tam x burcu ya, senin yükselenin neydi?” Falan diyorlar. Olm ne alakası var yükselenle, gayet mantıklı ve rasyonel bir cümle kuruyorum, burcuma bağlıyorlar. Astrolojiye zerre kadar inanmadığımı söylüyorum “tamam işte normal, x burcusun ondan” diyorlar, kafayı yiyicem!

Neyse, ben pek dert etmedim. Neticede benim burcum ve yükselenim baya seviliyormuş o çevrede. (Bir daha burcumu kimseye söylememe kararı aldım, ondan x diyorum, beğenmeyen sevgili olmasın) öyle böyle gidiyor ilişki. Ama işte kıza bir şey diyorum, gezegenlerin hareketlerine bağlıyor söylediğimi, bir hareketini eleştiriyor ve rahatsız olduğumu söylüyorum, “ben x burcuyum” diyor. La havle ve la...

Kızı da seviyorum (astroloji olmasa aslında çok tatlı kız), kırılsın istemiyorum ama iş iyice çığrından çıkmaya başladı. Dahası, onu o bataktan kurtarma şansım olmadığını fark etmeye de başladım. Astrolojide baya iyiydi galiba, nitekim kendisine ciddi ciddi para ile harita yorumlatmak isteyen bir sürü kişi vardı. Hani parayla yapsa ciddi meblağlar kazanır ama parayla yorum işlerini falan reddederdi.

Neticede sevgilim, ilgi duyduğu alanla biraz ilgileneyim ve hiç değilse ne dediklerini anlayayım istedim ama Bu işlerin kökenini bilecek kadar sembolizm, mistisizm, gnostisizm kurcalamış birisiyimdir. Astrolojinin çıkış noktasını ve ne denli zırvalıklarla dolu olduğunu, bu işten ekmek yiyen medyumların taktiklerini ve nasıl icra ettiklerini bildiğimden işin içeriğine bir türlü ikna olamıyorum. sebep-sonuç ilişkisi olarak verilen hiçbir şey rasyonel değil, haliyle daha önce olduğundan da saçma gelmeye başladı. E saçma olduğunu bildiğin bir şeyin külliyatını da merak edemiyorsun. Beri yandan kız arkadaşım çok seviyor ve ciddi vakit ayırıyor.

Diğer konularda ne kadar uyuşursan uyuş, ortak ilgi alanlarının kesişim noktası darsa o sevgi bir süre sonra yıpranıyor galiba. Bir de ilişkimizin gidişatı da sürekli astrolojiyle açıklanıyor. Yani mesela, sikimsonik bir gezegen bilmem nerede açı yapsa sıçtın, kız senden ayrılabilir. Öyle bir belirsizlik.

Haliyle çok yürümedi o ilişki. Bir süre sonra ayrıldık. O günden beridir, kimseye burcumu falan söylemiyorum, “madem biliyorsun bu işi, sen tahmin et” deyip geçiyorum. Aşırı astroloji meraklısı kızlardan da uzak duruyorum, kafam rahat.
    4 -1 ... samgold
  2. 2.
    bom-boş insan.

kendi gibiye nasip olsun.
    ... gemideninmem
  3. 3.
    bizim burç ve ikizler burcunun pek şansı olmaz bu tür kızlarla * kafadan kayıbız yani. zorlamaya gerek yok.
    ... tuiran kouma
  4. 4.
    Mantıklı geldi en azından yürümeyen ilişkiyi devam ettirmek için yapışmaz.
    ... yasar ustaa
  5. 5.
    Merkür ve jupiterin birbirine en yakın olduğu an sevgilisiyle öpüşecek kızdır.
    ... babacarlos
  6. 6.
    Geçmiş olsun, bide evli olduğunu düşünsene...
    1 ... kafa 500
  7. 7.
    yazık la kimin sevgilisiyse.
    1 -1 ... kabardinka