bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    anlaşılan o ki reha muhtar ve deniz uğur'un ilişkisini tanımlıyor.

http://www.sabah.com.tr/....ugun_icin_gurur_duyuyorum

efendim, deniz uğur hanım reha muhtar bey'e aşkını gazeteci isimli bir kitap yazarak anlatmış.

kitaptan bir kısım cümleler ise şöyle:

" gazeteciyi 'çapkın kurt', genç kadını da 'sığınacak liman arayan mağdur' ilan etmeleri çok muhtemeldi. oysa onların ikisi de burjuva ailelerin tek çocuklarıydı... sadece birlikte soludukları havanın şöyle bir koklanması yeterliydi onların aşk öyküsünü doğru okuyabilmek için... bu ilişkinin dinamiklerindeki snobizmin yanısıra, içtenlik ve doğallığın da algılanabilmesi gerekirdi. onlar birbirlerine deli oluyorlardı...

birlikte olan iki insanın, iki sevgilinin birbiriyle gurur duyması ne benzersiz bir duygudur, ne büyük hazdır. fakat bu hazzı yaşayanlar sadece onlardı. bir gün, birlikte oldukları duyulup bilinince, çoğu kimse bundan haz almayacak, kıskançlık ve hırs okları üzerlerine fırlatılacaktı. "

hey allaam, sizi bilmem ama benim bayaa bir midem kaldırdı sabah sabah. burjuva ailelerin tek çocuklarıymış da ilişkilerinin dinamiğinde snobizm varmış da tey tey tey. ne hayatlar var şu dünyada haberimiz yok. değil dinamiğinde snobizm olan bir ilişki yaşamışlığım, böyle bir cümle kurabilme ihtimalim bile yok. kelimeler kifayetsiz...
    3 -1 ... esuma
  2. 2.
    (bkz: snobizm)
    1 -1 ... esuma
  3. 3.
    elit olduğunu düşünen zavallıların, "davul bile dengi dengine" diye bir taraflarını yırtması durumu.
    -ilişkimizin dinamiğindeki snobizmin farkında mısın?
    +elbette tatlım zaten ben de pis fakirler gibi olmamak için ibne oldum.
    1 ... yes comment
  4. 4.
    acı ama gerçek olan durumdur. romanlarda değil belki ama gerçek hayatta herkes dengini bulur. ve snobizm insanların komplekslerini gizlemekten başka hiç bir işe yaramaz. zira bir ilişkide taraflar karşısındakini hemen anlar, ufak bir muhabbetten sonra.
    1 ... beyaz sayfa

alakalı başlıklar

kapat