1. 1.
  Kısa yoldan cevaplarsak, temel bir doğa yasasıdır, entropidir.

  Bir balonun içerisindeki hava moleküllerinin, balonun içindeki bir köşeye sıkıştığına hiç tanık olmamışızdır; moleküller, birbirlerine, olası -ve değişken olmak üzere- en büyük uzaklıklarda bulunurlar. Bu bağlamda ilişki demek, iki molekülün, birbirlerinin -güncel tabirle- angajman kurallarını ihlal etmeleri demek. Doğa da bunu fark ettiği anda olaya müdahale ediyor.

  iki insanın birbirine yakınlaşması, yatırımlar yapması (zaman, emek, özsaygı yatırması) ve mutluluk beklemesi kadar doğal bir şey de yok bunun yanında. E peki hem doğa yasalarına rağmen, hem de doğa yasaları uyarınca meydana gelen bu ilişkiler de* neyin nesi? Bu bana hayatı andırıyor. Hayat da uzayın zorlu ortamının içinde bir yerlerde yeşerebilme olanağı bulmuş; uzaya rağmen ve uzay yasaları uyarınca. Ancak hayatın bir sonunun olması da kaçınılmaz; tıpkı ilişkiler gibi.

  insan her ne kadar devlet gibi bir leviathanı, ilişkilerin başına muhafız olarak dikse de*, ilişkiler doğal olarak biter, resmi olarak devam eder. Çocukların, başka birilerinin veya en azından huzurun hatrına devam eden evlilikler, kişilerin özsaygılarından yer ve içlerini boşaltır. Bizler de üçüncü sayfalardan cinayetler, intiharlar, cinnetler ve benzeri şeyler okumak zorunda kalırız.
  2 -1 ... diesirae
 2. 2.
  ayrılıktır. *
  edit:adam eksilemiş lan asdfasdfa
  1 -1 ... kirmizidoktor
 3. 3.
  Anlaşamamak. çok saçma geliyor ama anlaşamıyorsan ne yaparsan yap olmuyor. bitecektir
  ... berk1905
 4. 4.
  Mesafedir o.
  2 ... cebeke
 5. 5.
  tahammül gücünün bitmesi, başka insanlar...
  1 ... blameless
 6. 6.
  1- aşırı ilgi.
  2- aşırı ilgi beklemek.
  3- ilgisizlik.
  ... yani diyor ki
 7. 7.
  bitmesinin nedenine aracı olarak, tarafların sosyal medya kullanımının kötüye kullanımına , olanaklı bir hale gelmiş olmasıdır. çiftler , taraflar sevgililer her neyse, kötüye kullandığı için değil, aklının çelinecek olmasına imkan sağlayan çevre etmenlerdir. bununla mücadele etmek, kendini bilmekle başlar ama sadece bu da yetmiyor malesef.
  9 -1 ... en asaletli duygularin adami
 8. 8.
  En önemli nedeni iki tarafında asla birbirini dinlememesi ve yanlış anlamaya odaklanmış olmasıdır.
  ... paralelevrendekikiz
 9. 9.
  Tabii bir de eskiden çözülmek istenmeyip halının altına süpürülmüş ve şuan gün yüzüne çıkan sorunlar...
  ... paralelevrendekikiz