bugün

özellikle özel hayat ilişkilerinde insanlar rol yapmak ve yapmacık olmak zorundadır. ve ilişkilere iyi bakarsanız bir tarafın öteki tarafı bastırdığını ve dominant olmayan tarafında rol yapmak zorunda kaldığını sonradan her 2 tarafında bu ilişkiyi sürdürmek için çıkarları gereği rol yaptığını bütün evliliklerin de aşırı yapmacık ve rol üzerine kurulduğunu görüyoruz. insanlar kendi olunca ve kendi ile ilgili şeyleri direkt karşısına yansıtınca o ilişkiler bitmek zorundadır.
Aldatma anlamında dürüstlükse hiç tarzım değil. Harici dürüstlükse, asla her aklınızdan geçeni eşinize, sevgilinize söylemeyin. Bu kadın kısmı her büyük kavgada, o kavga konusunu değil, ondan önce sizi boşa düşürecek, suçlu çıkaracak her şeyi ortaya serer. Kadın için her can acıtıcı şey bir silahtıR, sonradan yüzünüze bakıp bakmayacağını dahi düşünmez. Amacı o an galip gelmektir.

Değer verdiğiniz bir kadın varsa ve uzun süre yanınızda kalmasını istiyorsanız, ağzınızdan çıkan her kelimeye dikkat edin ve onu dost gibi sevin, düşman gibi sır paylaşın..

Fakat, aldatmadığınız sürece kralsınızdır, böyle şeylere meyletmeyin..
itiraflar başladı dakika bir gol bir. ilişki dediğimiz şey sürdürülmek için yapılıyorsa baştan zaten çıkarcı ve hesaplı kitaplı bir şey sen nasıl böyle hesaplar yapıyorsan karşındaki de bunun tillahını yapıyor. yani samimi ilişki diye bir şey yoktur. samimi ilişki şöyle kurulur baştan amaçlar bellidir karşısındakiyle detaylarıyla konuşulur 2 taraf yapmak istediği eylem ya da işler vs. ler için yapacağını yapar sonra karşılıklı olarak centilmence ayrılınır. düzgün ticari ilişkinin de doğrusu böyledir özel ilişki bile böyledir aslında. ama bir ilişki sündürülüyorsa ve bütün hayatını etki altına alıp o ilişkinin esareti altına girmişseniz yani hayatınızı artık karşındakine parsellemişseniz yalan riya ve yapmacıklık hayatınızın baş köşesine oturmuş demektir. yapmacıklık ve rol yapmayı demek ki bazı insanlar seviyor ve böyle yapay yapmacık bir hayat sürüp hayatını böyle harcamaktan memnun.
Ilişkiler dürüstlükle yürür.
yürür demekle olmuyor nasıl yürür açıkla mantıklıysa herkes anlasın.
açıklama bekledik ama nedense yapabilen olmadı.
--spoiler--
yürür demekle olmuyor nasıl yürür açıkla mantıklıysa herkes anlasın.

--spoiler--

Kuran falan oku şekerim dürüstlüğün ne olduğunu anlamak için...hiç uğraşılmaz senin gibi tiplerle...ya da profesyonel yardım al, ben sözlükte böyle bi tespit sıçtım, beni size gönderdiler, de.

Dürüstlüğü açıklıycakmışım...haaaziktir lan, bilmiyosan zaten git kendini yük treninin altına at, öyle diil mi?...
Sadece ikili ilişkiler için geçerli değil, akla gelebilecek tüm insani ilişkiler için geçerli. Herkesin dış dünyaya karşı taktığı bir maske var. Eğer insanlar birbirlerinin zihnini okuyabilseydi herkes kendi varlığından dahi tiksinirdi.
ikili ilişkilerde çok büyük laflar edilip yıllarca kalpazanca roller yapılıp sonra birbiriyle kanlı bıçaklı olan çok kişi gördük. insanlar yıllarca birbirlerine rol yapıp sonra bu rollerden çıkıp normale dönünce böyle şeyler oluyor. insanlar birbirleriyle ilişkilerde bu kadar çok fazla dib dibe yakın olma çabasını abartınca bu rol kesme işi iyice zorlaşıyor. olması gereken doğal ilişkilerde mesafe gerekli oysa mesafesizlik her türlü şeyi mecburen ortalığa döker.
bir şey yürütmeye çalışan zaten yapmacıktır. bir takım çıkarları olduğu için karşısındakini idare etmeye pışpışlamaya çalışıyordur. en büyük kazığı da bu gibi tipler yer ava giden avlanır diye bir laf vardır. kendini aslan terbiyecisi sanan pençeyi yiyince ağlamayacak. bir şeyi sürdürmek için extra bir çaba varsa orada çıkarlar ve bir takım kötü niyetler vardır. oysa diyoruz ki baştan niyetini belli et karşılıklı ne yapacaksan yaptıktan sonra kimse kimseden alacaklı verecekli olmasın. birleri biriktirip biriktirip kendini çiçek böcek gibi gösterip çok sonra bunların toplu hesabını yapıp bir de kaskallı fatura çıkarmaya alacak hesabına kalkıyor bu gibi tipler hep atacağı kazığın katmerlisini yemeğe mahkumdur afiyet olsun diyoruz.