1. 1.
  - kronik bir şikayetçi olmak . en ufak bir şeyden bile nem kapıp yakınıp durmak.
  - ilişkide sevgiyi göstermek fakat bunu yaparken karşı tarafın vazgeçilmez olduğunu hissettirmemek gerek .çünkü hiç kimse vazgeçilmez değildir.
  - sevdiğiniz kişiyi kıskançlık gösterilerine maruz bırakmak.
  - yapışık ikizler gibi sürekli yan yana olmak. oysa çiftler kendileri dışında da sosyal hayatlarına devam etmeli ki birbirine anlatacakları şeyleri olsun ,merak öğesi canlı kalsın.
  - ilişkiyi hayatının merkezine koymak. ondan başka bir şey düşünmemek, arkadaşları dahi bir süre sonra dışlamaya başlamak. bu durum karşı taraftan beklenen ilgiyi alamayan kişide yalnızlığa yol açacak.
  - maddi ve manevi yükleri birlikte paylaşmamak bunu tek bir kişinin omuzlarına atıp işin içinden sıyrılmak.
  - sevilen kişiyi ya da eşi değiştirmeye çalışmak.zaten bazı şeyleri en başından bilerek tamam diyorsunuz sonra onun saçma sapan huylarını ya da hiç konuşulmayacak küçük hastalıklarını takıntı haline getirip onu değiştirmeye kalkışıyoruz. kişi kendisi isterse alışkanlıklarından ve huylarından vazgeçer bir başkası için bunu yapmaz.
  - tartışmalarda konuyla hiç alakası olmayan şeyleri yani geçmişte yaşanılanları gündeme getirip durmak. sesimizi yükseltmek ve karşı tarafa konuşma hakkı tanımamak.
  - ilişkide belirli bir zaman geçmemiş olup ilişki rayına oturmamışken evlilik olayını gündeme getirmek. birbirlerinin birçok hareketinin sonuçlarını bilemeyen ya da karşılıklı sorunları daha ilişki esnasında iken çözemeyen çiftler için evlilik kabus ile sonuçlanabilir.
  - ilişkide aileleri devreye sokmak. kendi isteklerini bırakıp onların hayatını ,onların istediklerini yerine getirmeye çalışmak.
  - aldatmak. en can alıcı nokta. birlikteliğiniz devam ederken heyecan arayışı içinde olmak.yaşanılan onca zamanın, o güzel hatıraları bir anda silip atmak.

  ve türevleri...
  16 ... askiya alinan hayat
 2. 2.
  Surekli ilgi beklemektir. insanlarin hayatlarini birlestirebilmesi icin once iki ayri hayata sahip olmalari gerektigini unutmaktir.
  O yapmasin ama ben yapayim mantigidir. Sevgilinizin gece disari cikmasini istemiyorsaniz siz de cikmayin mesela.
  Filmlerdeki gibi anlayisli, romantik, sagduyulu, karizmatik, zeki, bir suru hobisi olan bir erkek istemek ve sevgiliyi onlarla kiyaslamaktir. Oysa filmler rolden ibarettir. Onemli olan samimiyettir. Eski bir sahafta iki bardak cay icebilmektir. Bardak ince belli bile olmasa.
  18 -1 ... deniz sacli kiz
 3. 3.
  kendine benzetme mücadelesidir. herkes olduğu gibi birbirini kabullense pek çok sorun kendiliğinden aşılacaktır.
  6 ... komnen
 4. 4.
  Taraflardan birinin dominant tavırları ve üzerinde baskı kurulan kişinin bu durumu kabullenerek kendinden taviz vermesi başı çeken hatalardandır.
  4 ... just do asetilsalisilikasit
 5. 5.
  (bkz: ilişkiye başlamak)
  4 ... amator diplomat
 6. 6.
  ilişkiyi hayatın merkezine koymaktır efenim, hayatın merkezinde olması gereken asıl şeyleri kaçırmanıza sebep olur.
  ilişkiniz olsun ve yine mutlu olun ama merkeze ilişkiyi koyup başka hiçbir şeyi düşünmezlik ederseniz hata olur işte.
  7 ... bohem mavisi
 7. 7.
  Genelde anlamaya çalışmıyorsunuz.
  5 ... bildirmelibildirge
 8. 8.
  Daha çok seven taraf olmak.
  11 ... pure purple violet
 9. 9.
  Haklı olduğun halde mesele uzamasın diye özür dilemek.
  11 ... izmir paris ucagi
 10. 10.
  Yürümeyecek ilişkinin devam etmesi için direnmek.
  14 ... zenci forvet