1. 1.
    Arkadaşların ilişkisine yorum yapma veya onlara akıl verme taraftarı olunmamalıdır. Arkadaşınızın sevdiği kişi sizin arkadaşlık bile yapmayacağınız türden birisi olabilir veya sizden kat be kat daha iyi karakterli birisi olabilir. Dolayısıyla siz kendi bakış açınızla onun duygularına ve kararlarına yön veremezsiniz.
    5 ... anambunelan
  2. 2.
    ikili ilişkilere fazla karışmamak gerekir hele ki evliyseler. sonra onlar barışır arada siz kaynarsınız. zaten birbirini seven insanlar ayrı duramaz bir şekilde orta yolu bulurlar.
    9 ... as179 fa
  3. 3.
    1: aşık değilseniz sırf ilişki halinde olmanın seksi kolaylaştırmasına sığınarak birlikteliğe yönelmeyin. yalnız kalın, öylece durun ama sırf birini sikeceksiniz ya da çantanızı taşıyacak birini buldunuz diye sevinmeyin. bu kendinize olan saygınızı azaltır.

2: kişilik haklarınız ihlal edildiğinde, umduğunuz ilgi ve sevgiyi alamadığınızı fark ettiğinizde derhal ilişkiyi bitiriyorsunuz. milyonlarca insan var; bikaç bini muhakkak size uygundur. eleyerek ilerleyin. kutsal bi kaleminiz olsun, üstünü çizin size uymayanların. "o kişi"yi arayın.

3: yalanlara, oyunlara, kıskandırma çocukluğuna tenezzül etmeyin. bunların tümü ilkel adetlerdir. birbirini seven iki insan birbiri üzerinden politika geliştirmez. sınamak, onu merak etmek, karakterini deliş deşik etmek ise hakkınız. abanın.

4: partnerinizin hatalarını görmezlikten gelmeyin; onun da bi insan olduğu kabulüyle sürdürün ilişkinizi. morali bozuktur, kötü günündedir, endişelidir ama muhakkak bi şeydir. anlamaya çalışın. bu durumlar size zarar verdiğinde ise derhal ilişkiyi bitirin; çocuk büyütmüyorsunuz bi hayatı paylaşıyosunuz ve kimse kimsenin şımarıklığını çekemez.

5: eğer bundan zevk almıyorsanız partnerinizin sadist eğilimlerini yatakta ya da değil, size vereceği zarar mertebesinde bilin, öğrenin, tetikte olun. eğer zarar vermiyorsa fakat zevk almıyorsanız bundan ilişkiyi bitirin.

6: "ıssız adam" ya da; "özgür kadın" tripleri klişe. bu tipteki insanlarla ilişkiniz asla verimli olamaz. bu insanlar özde sırnaşık tiplerdir fakat etiketleri fiyakalıdır. "ah sen beni anlayamazsın" gibi cümleler mi işittiniz? "ok by" deyin. haklı olmanın hazzını yaşasın. yazık.

7: üzgünüm ama dostlarınızın sevmediği, dostlarınızı ise sevemeyen biriyle ilişkiniz devam edemez. size yakışan birini bulmalısınız.

8: "olmuyorsa zorlamak" gerçekten tarafları incitir. kabul süreci sancılı olur fakat aniden, kati bi kararla sizi acıtan şeye son vermelisiniz. milyon defa dedim ama yine söyliyim; milyarlarca insan var.

9: bencilce gelebilir ama ilişki süreci bi yönetim sürecidir; yöneten taraf siz olun. onun isteklerine, kararlarına ve karakterine saygısızlık etmeyin fakat günün sonunda sizin isteğiniz onun isteğini de es geçmeden gerçekleştirilmiş olsun. hayata bi defa geliyorsunuz, ertelenmeye müsaade etmeyin.

10: benim takıntım özensizlik mevzuunadır. bunu hissettiğim an ne dostluk ne arkadaşlık ne de ilişki tanırım. çünkü önemsenmediğim hissi beni çıldırtır ve bununla baş edemem. zaten de sevgim aniden biter beni önemsemeyen birine. sizin de hassas olduğunuz o durum neyse ona göre bi muamele belirleyin. saygısızlık mı etti? üstünü çiziyorsunuz. buluşmaya geç mi kaldı? bu konunun haklı mazeretleri olmalı. parfüm kokmuyor mu? hmmm. arkadaş değilsiniz siz, dost değilsiniz, sevgilisiniz. birbiriniz üzerinde hak sahibiniz. bu hakkı kullanın. hatalarını ve iyi taraflarını görmezden gelmeyin.

11 ve son; aranızdaki muhabbet ilişkinin ömrünü, niteliğini ve gerekliliğini belirler. bütün gün; "aşkm naptn bgn?"e cevapla geçiyorsa, byby. aynı fikirde olmak zorunda değilsiniz ama muhakkak ve muhakkak ve muhakkak konuşabiliyor, birlikte eğlenebiliyor, birbirinizden bi şeyler öğrenebiliyor olun. öyle değilse, aranızdaki şey o zaman ilişki değil, en fazla simbiyotik bağdır.
    13 -1 ... agnottott