bugün

bir dönem istanbul büyükşehir belediye başkanlığına adaylığını koyan, yanılmıyorsam süleyman demirel'in akrabası olan, sonrasında bir daha kendisinden haber alınamayan kişi.
anavatan partisinde bir dönem prens sıfatıyla anılan karadeniz insanı. lakin hiçbir siyasi girişiminde başarıya ulaşamamıştır...
anap ve dyp kokenli, bir zamanlar anap'tan bursa milletvekilligi de yapmis, simdilerde chp'den milletvekili adayi olacagini aciklamis eski devlet planlama teskilati mustesari.
chp milletvekili adaylarındandir.kokeni liberal bir politikacı olan ekonomisttir.
konuk olduğu atv haber bülteninde akp hükümetinin başındakiler için "dar çekirdek kadro" yorumunu yaparak olaya noktayı koymuş şahsiyet.bir olayın özü bu kadar mı güzel ortaya konur.
chp' den milletvekili adayı olan ve olası chp hükümetinde ekonomiden sorumlu bakan olucak soylentisinin yayıldığı eski dyp'li yeni chp'li musteşar.
demiryollarına önem vereceğiz diyerek ulaşım konusunda bu seçimlerden önce ilk ve tek olumlu açıklamayı yapmış insan.
24 aralık 1995 seçimlerinde bursa'dan milletvekili adayı olarak uludağ üniversitesi iibf kantininde karşılaşılan , anap adayı olduğu için kendisine ayar verilen lakin ayar veren kişinin o gün ve bugün desteklediği siyasi partiden yeniden milletvekili adayı olan , bi anlamda o gün ayar vereni bugün dumur etmiş kişilik .
ha kişisel geçmişi tartışılmayacak başarılarla dolu orası ayrı mevzuu kişisi .
1948 sivas doğumludur. odtü endüstri mühendisiliğini bitirmiştir. 1977 de girdiği devlet planlama teşkilatında 1990 da müsteşarlığa kadar yükselmiş ve daha sonra atıldığı siyasette anap ve dyp arasında mekik dokumuş, en sonunda doğru yolu bulup chp den istanbul 1. bölge 1. sıradan aday olmuş karikatürize siyasetçi.

süleyman demirel in yeğeniyle evlidir.
siyah bir GMC minibüsü vardı bunun. Üstünde kocaman "ilhan kesici basın merkezi" yazardı yanlış hatırlamıyorsam. istanbul büyükşehir belediye başkanlığı adayıydı o zamanlar.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.