bugün

bazen sizin tam olarak ne oldugunuzu bilmeden cagirdiklari gorusme esnasinda meydana gelen gorusmelerdir.

yil 2012.
gece saat 10 gibi bi telefon geldi, actim. karsi tarafta bi bayan;
-alo lidya lirasiyla mi gorusuyorum?
_buyrun benim.
-ben (ismini vermek istemedigim) bankadan ariyorum. mesleginize uygun yarin is gorusmeniz var saat sekiz bucukta, gelir misiniz?
-tabi adres alayim...

adresi aldim sabah kalktim, adrese gittim. ales tarzi bi sinava soktular. sinav bittikten sonra hemen mulakata aldilar.
girdim mulakat odasina;
-hos geldiniz lidya lirasi bey.
_hosbulduk.
-ziraat muhendislerini neden bu ise aldigimizi biliyor musunuz?
_iyi de ben ziraatci degilim ki orman muhendisiyim.
(bi saskinlik belirtisi odaya hakim oldu. bozuntuya vermeme cabalari)
-ama yine de ziraate ait bi bilginiz vardir di mi?
_evet ufak bahcemiz var. erik incir visne agaclari falan.( hic profesyonel olmayan cumleler.
-anliyorum. peki bankacilik islemlerinizle araniz nasil?
_guzel.(boka batma islemi tamamlandi.)
-peki cikabilirsiniz geldiginiz icin tesekkurler. olumlu ya da olumsuz donecegiz.
_ben tesekkur ederim.
(mission completed)

sonuc ise alinmadim.
Çok ilginç görüşmelerdir.

Görülen o ki, bizim sözlük gerçekten işsiz.
Alman otomotiv üreticilerinden birinin memlekette ki en büyük bayii tarafından, yedek parça satış departmanına is görüşmesi için yaramaztırtıl çağırılır, görüşme tam üç buçuk saat kadar sürer, "ulan bu sefer oldu be, yırttık anasını satayım" diyen yaramaztırtıl firmadan herhangi bir haber alamaz ve is yalan olur! Ulan madem almıcaksın ne diye üç buçuk saat orda benle konusursun be adam? Hayatımın en garip is gorusmesıdır.
Adamın ısrarı üzerine gece saat 11.de buluşup bir cafede görüştük. Önce biraz Tereddüt ettim bu saatte görüşme mi olur olsa da ne kadar ciddi olur diye.
Ama buluştuğumuzda adam çocuğunun sağlık sorunları sebebiyle böyle bir şey rica ettiğini anlattı.