bugün

devrilen cümlelerin yanıbaşına,
devrilen kamyonların sesleri.
ve ancak vurur şu yaralı ruhuma,
iptal olmayan vakıf emeklilik besleri...

- tolstoy

"ilerlemiş yaşına rağmen iyisin" dedi hafiften götüme bakarak. teşekkür edip yerime geçtim. düğünün artık son saatiydi, yorgun ve terli çehrelerden bu anlaşılıyordu. geline bir duş artık şarttı!

yeleğimin düğmelerini çözmeden yarım saat önce kadar serçe parmağımı halayda kaybetmiştim. halayınızın amına koyayım diye arandım bir müddet ama nafile, bulamadım. balık etli kıvrak bayan... biliyorum sende lan serçe parmağım!

damadın ucuz takım elbiseli kankileri meyve suyuna masa altından votka koyunca kendilerini ne de muzip hissediyorlardı. bir kızı dansa kaldırma geyiği de aralarında tüm gece döndü durdu. koca götlü ve en çok içeni gecenin sonuna doğru, artık sahnede de neredeyse kimse kalmadığında sonunda bir kızı dansa davet edebildi. fakat kız o kadar tecrübesizdi ki, reddetmeyi bile beceremedi ve ne yazık ki dansa başladılar. böyle bir şeyi izlemek zorunda kalmamalıydım. keşke pasta kesildikten sonra gitseydim.

at ağızlı gelin ve dar omuzlu damat... işte klasik bir türk düğünü. gelinliğin içinde seni, damadın yerinde de kendimi hayal ettim gece boyunca. ve şunu farkettim ahalinin içinde; herkes iyi ya da kötü, dengini bulmuştu. yaşlılar yaşlılarla, kekolar kekolarla, gelin damatla... bir ben yalnızdım. kelimenin tam anlamıyla yalnız.

belki bugün bir düğün fotoğrafçısı sonsuzlaştırdı yalnızlığımı. sonsuza kadar halay çektim aklımda seninle. 100 dolar taktım geline, sebebi çok net! insanların mutluluğuyla mutlu olamıyorum artık. onlar benim mutsuzluğumla mutsuz olsun lan bir kere de. koparmaya mı geldiniz amına koyayım?

şimdi çevre yolunda, 1.4 lpgli aracımla götüme selektör yiye yiye orta şeritten evime gidiyorum. piçler yine babalarından kaçırdıkları arabalarla trafiği sikiyorlar. dedim ya; herkes dengini bulmuş... selektörünüzü sikeyim, vermiyorum lan yol mol!
Kombo laneti.

Allah sabır versindir
Ayrıca acıma yetime gelir koyar götüne de diyerek susuyorum.