bugün

türkiye nin başına gelmiş güzel vakalardan biri. sadece kıymeti bilinmiyor. mülakatları bilgiye ulaşmanın en kısa yolu...
Dünyada Aristo diye hapşıran tek insan.
beni bu adamla bi tanıştırın gözünüzü sevem.
kurban olurum.
görsel
Son kitabi türklerin tarihi 2 yi okumayan kalmasın.
görsel
Hitabeti kötüdür ve konuyu ana ekseninden uzaklaştırarak alakasız gereksiz bilgi vermesiyle ünlüdür.
cumhurbaşkanı olması gereken.
Bu adam cok sey biliyor fakat vok temkinli aciklamalar yapiyor. yani bu yastan sonra birseylere sebep olmak istemiyor. bunu bir programinda sunucuyla fisildasirken daha net gordum.Bu adamla sabah kadar konusup baskan birakta anlat su tarihteki tum gercekleri demek istiyorum. bu adam sır kupu sadece duzeni bozmamak icin her kesime ortak aciklama yapiyor cakal.
"Almanya'yı Almanya yapan endüstri meslek liseleridir. Türkiye imam Hatipler ile sorun falan çözemez."
"dünyanın neresinde 70 ilde 70 üniversite diye bir şart var. böyle şart olur mu? ille de taşrada üniversite yapacağım diye bir şey olmaz. taşrada üniversite olabilecekse olur, olmayacaksa olmaz. bir üniversitenin üniversite olabilmesi için her şeyden evvel laboratuvar ve kütüphane lazım. var mı bunlar? en merkezdeki üniversitelerde bile yok. iyi bir üniversite için iyi öğretim kadroları gerekir... iyi bir üniversite için medeni eğitim ve yaşamı sağlayan kampus gerekir. bunlar olmadan üniversite olmaz.

türklerin yanlış bir anlayışı var: herkes üniversiteye gider. hayır. herkes üniversiteye gitmesin. herkese tabii ki kara cehaletten kurtaracak bir eğitim verirsin, herkese iş yapacak bir eğitim verirsin, zanaatçı olur, başka bir şey olur. ama herkesi üniversitede okutamazsın. aynı ananın babanın üç çocuğu birbirine benzemiyor. bu bir vergi... siz yetenekli bir çocuğun bulunduğu bir yeri, öbürüyle dolduramazsınız.herkesin üniversiteye gitmesinin acısını tadacaklar. müthiş paralarla okuyanlar, iş bulamayacaklar, ancak daha basit, daha pratik dalları öğrenmek için de geç kalmış olacaklar. çok hazin şeyler bekliyor türkiye'yi. her çocuk bürokrat olmak istiyor, genel müdür olmak istiyor, savcı olmak istiyor. oysa iyi bir marangoz, iyi bir tesisat tamircisi, iyi bir elektrikçi çok daha önemlidir. herkesin hekim ve göz hekimi olması şart değil. optik alanında çalışan ustalar çok daha önemlidir. herkesin üniversiteye gitmesi demek şu demek: genç yaşta öğrenilecek bir dolu meslek varken oyalanmak demek. bu kadar işletmeciyle ne yapacağız, çok merak ediyorum. bu kadar çok sosyologla ne olur çok merak ediyorum. liseden sonra herkesi tarih fakültesine yollamanın manası nedir?"
Hangi kanalda programa çıkıyor son zamanlarda merak edilen tarihçi.
ukalalık ve çok bilmişliğin en çok yakıştığı insandır. soru sorması en zor kişilerdendir.
kendisini ne kadar övsek az.
mükemmel üstad. türkiyenin en iyi tarihçilerindendir.
Şunu gibi kendi alanında böyle yetişmiş 10 tane olsaydı ülke çok başka bir yerde olurdu.
görsel

Bozkurtların gölgesi altında ne kadar da mesut ilber Hoca.
iktidarımızda bütün aydınları bahtiyar edeceğiz.
Türkiyeye yeniden huzur getireceğiz...
Bozkurtlar Türkiyenin teminatıdır...
bugün bandırma 17 eylül üniversitesi'nde idi.
Türklerin tarihi kitap sersini 5 kitaba kadar götürecek heralde ilkini okudum ikincisini yeni aldım. Tarih öğrenmekten ziyade hocanın dünya görüşleri için okuyorum.
kendisinin türk olması, bu ülke için büyük onur ama insanımız bunun pek farkında değil maalesef.
Kürt ve solcu gençlere iyi ayar veren çok sevdiğimiz bir hocamız.
Kafayı kürtlerle bozmuş kırımlı faşist.
Yahu adam anadolulu bile değil utanmadan kalkmış Anadolu'nun yerli halkı kürtlere ayar vermeye çalışıyor, hadi oradan be moruk, hadi oradan.
Bir insanın hem Atatürkçü olup hem de Osmanlı ya saygı duyabileceğinin canlı kanlı örneğidir. Büyük adamdır Ortaylı. Bu ülkeye biraz fazla.
" Hammer tarihi " ni bize okuyan kişi!
Yasayan bi efsane bende onun gibi tatarim.
güncel Önemli Başlıklar