bugün

hani yazın genelde yazlık beldelerde, ilaçlama yapmak amacıyla mahalle aralarını dolaşan kamyonetler vardır. arkalarında duman çıkara çıkara ilerleyip, güya haşerelrle mücadele ederler.

işte o dumanları matah bir şey sanıp, arkasına takılan çocuklar vardır. o acayip kokulu sinek ilacının içine girip; "hiyyaa ben sıpaydırmen veya ninja törtıls olucam, birazdan mutasyon başlayacak olm" diye az koşuşturmadılar.

sonuç, üste sinmiş sinek ilacı kokusu, haşat olmuş akciğerler ve sivrisineksiz bir uyku. senin hayalgücüne zıçayım salak çocuk.

not: ben değilim olm, bi arkadaştı o mahalleden. walla bak.

edit: ne çok kişiymişiz be. *
ilaçlama yapıldıktan sonra sineklerin evlere girmesinden yola çıkan bir ebeveynin; bizim çocuk ben çağırınca gelmiyor, bare şu ilaçlamanın peşine göndereyim de düz mantık varsayımım tutarsa eve girer mahlukat düşüncesiyle iteklediği çocuktur.
sorumsuz anne babanın çocuğudur.*.
ilaçlama aracından etrafa yayılan beyaz dumanların arasında kaybolmaktan hoşlanan çocuktur. muhtemelen şu sıralar 20'li yaşlarındadır.
(bkz: 90 larda çocuk olmak)
ileride maceralarını heyecanla izleme şansımız olabilir (bkz: örümböcek adam) (bkz: the fly) (bkz: radioaktiveman) (bkz: the freak) (bkz: ucubettin)
bütün mahalle arkadaşlarıyla beraber eğlenen çocuktur.

benim o diyosam, benim o *
(bkz: fırat)
hiç salak demeyin. hepimiz o arabanın peşinden en az birer kere koştuk. kimimiz bisikletiyle takip etti, ve itiraf edin ki o duman eskiden* çok güzeldi.
işte o çocuk:

http://img16.imageshack.us/img16/3941/resim1zsf.jpg
eskiden ilaçlama arabalarının ilaçları sokağı bemmbeyaz ederdi beyaz dumanlı ilaç püskürttüğünden. çocukken bizde az koşladık. hatta bir arkadaşım patenle arkasından koşarken kenardaki kamyona çarpıp burnunu kırmıştı.* ama artık şimdili ilaçlamalar daha ufak arabalarda beyaz duman verilmedne yapılıyor. yani artık o mahallenin bembeyaz dumanlarla örtülmesi olayları olmuyor. velhasıl kelam, şimdiki çocuklar şanssızlıklarına yanıp, ps3 karşısında hayatlarını geçirmeye devam etsinler.
öyle yoğun beyaz bir dumandır ki o kendinden başka kimseyi görmez, beyaz sislerle sarılırsın o yaşta bundan daha ruhani bir ortamı olmayan çocuk için de bu bir ilahi yoldur bütün çocukların peşi sıra gitmesi gereken. * cidden ama ben böyle beyazlıktan ve zehirin verdiği baygınlık hissinden sanırım allahım sana geliyorum a bağlardım yeminlen. *
(bkz: ilaçlama aracının ardından koşan meraklı çocuk)
neden o beyaz dumanin arkasinda koşturduklarini anlayamadiğim olaydir, ki sadece koşturmakta değildir bu arkadaşlarini çelme takanmi ararsin, parmak atanmi * ne ararsan vardir bu göz gözü görmeyen dumanin arasinda..

(bkz: gidin ders çalişin)
salak değil , cesaret timsalidir bu çocuk. diğer arkadaşlarının yanında hava atmak için daha çok koşmaya çalışır aracın arkasından.

-abi 2 mahalle geçtim ben

+o ne olm, ben belediyeden beri takip ediyorum, yeni bıraktım, amcalar kızdı çünkü. daha koşardım ben.
salak malak değildir o. arkadaşlarıyla sokakta büyüklerin yapmak isteyip de yapamadığı sorumsuz hareketlerin tadına varmış çocuktur. dumandan mı etkilenir, ortamdan mı bilinmez ama koşar aracın peşinden. hatta dikkat edilecek olursa bir ders bile arz edebilir bu davranış. kimilerine göre salakça gelen bu davranışta bile arkadaşlarıyla bir beraberlik sağlar. şimdi mantıklı hareketlerde bölünen o salak olmayan(!) büyüklere örnek olsundur bu davranış.

bunu yapan çocuk bunu da yapmıştır kesin bak:
- arkadaşıyla su savaşı yapmıştır mesela hem de bina görevlisinin su hortumuyla.
- saf olan bir arkadaşla saatlerce alay edilmiş, kahkahalara boğulmuştur.
- mızıkçılık yüzünden biriyle kavga etmiş, yarın yine aynı kişiyle oyuna başlamıştır. kin tutmaz.
- piknik yapıyoruz diye arkadaşlarıyla yan parka gidip oturmuştur. halbuki yan binada piknik ne salakçadır de mi?

yahu yapmayın, etmeyin. bari çocukluğun saflığına dil uzatmayın ya. bir amacı yoktu yaptığımız hiçbir şeyin. ne var? herkes yaptı bunlardan. mutluyduk, huzurluyduk, akşam eve gidince annelerin tüm söylenmelerine, zorla banyoya sokmalarına rağmen. şimdi yapmıyoruz da noluyo? hem çocuk dediğin salakça davranışlar yapsın abi. büyüklerle yeterince karşılaştırılıyoruz bir de rakip olarak çocukların gelmesi hiç işime gelmez doğrusu.

(bkz: şimdi dağılın ulan)
bir kaç defa daha tekrarlarsa zehirlenecek olan çocuktur.
bir diğeri için (bkz: sinek ilaci puskurten aracin arkasindan kosan sinek)
KOŞAMAYIP DA KOŞANLARI SEYREDEN ÇOCUKTAN ÇOK DAHA MUTLU OLAN ÇOCUKTUR.
koşardık vakti zamanında. kokusu çok güzeldi üstelik eskiden bulut inmiş gibi olurdu sokaklara. etkilerdi çocukları. * şimdi istesen de koşamazsın. zamanında yapmışız iyi ki he yapmasak bir yerimiz mi eksilcekti hayır ama burdan bakmamak lazım. eskiden sokak aralarında top da oynanırdı. o da yok artık. iyi ki top da oynamışız dimi ama?
(bkz: salak demeyelim de)
(bkz: çocukluk işte)
ulan lostta black smoke onu bunu öldürünce, milleti kovalayınca yüzyılın dizisi oluyo. yurdumun futbol topu patlayınca içindeki şamyeli çıkartıp, içine 9 kat kames topu koyup, en büyük geridönüşüm örneğini veren bu zekaya sahip çocukları ilaçlama aracının arkasındaki beyaz dumanı kovalayınca bu salaklık oluyo. ya bırakın bu işleri...
(bkz: salak sensin bi kere)

(bkz: yapmadık sanki)
(bkz: salak biraz ayıp kaçtı sanki) *
bizim mahallede tam zıttını yapıp, araçtan uzaklaşan çocuktur.
çocuk olduğundan salak diye tabir edilmemesi gereken insandır.

bu arada hangimiz koşmadık ki?
güncel Önemli Başlıklar