1. 1.
  türk milletini yüzlerce yıl boyunca yılmaz bir şekilde islama bayraktar yapan ana dusturudur, 20. yy durduruldugu yüzyıl olmustur ama, diriliş gerçekleşmiş ve yeniden ayaga kalkmıstır türk milleti.

  bu söz kısacası şu demektir, filistin de müslümanlara sahip çıkmak, ırakta öldürülen insanlara üzülmek demektir, çeçenistan da savasan insanlara destek olmak demektir, kosova ya özgürlük için çabalamak, bosnalılar ölmesin diye ugrasmak demektir.türkiye sınırları içinde degil, dünya için siyaset üretmek demektir, cihan devleti olmaya talip olmak demektir. türkiye cumhuriyeti olarak, geride bıraktıgımız insanlarımıza sahipçıkmak demektir, bunun rejimle alakası yoktur, demokratik cumhuriyet türklerin gelenekleri ile çatışmayan rejimdir, ta orta asyadan beri, islam ilede çatışmaz, çatısılan şey, işbirlikçilerin, kendi işbirlikçiliklerini gizleme, toplumu bölme ve atatürk ün engelledigi, parçalanma siyasetine devam ettirilebilme çabalarıdır. toplumdaki kan bagları bir bir parçalanmaktadır 12 eylül öncesi sag sol çatışmasını kimlerin örgütledigini, "kimse kızmasın kendisinin anılarını yazanlardan" okuyoruz, yarın kürt türk çatışmasına bir türlü dönüştürmeyi basaramadıkları pkk eylemlerini de kimin yaptıgını/ yaptırdıgını görecegiz, türk milleti birlik içinde sarılıp, kardeşleri ile tek yumruk olmasın güç olmasın isteyen içerden işbirlikçilerle veriliyor şimdi siyasi kavga.

  türk milletinin cumhuriyetle atatürkle ilgili bir problemi yoktur, atatürk tabu haline getirilerek, bir takım yerli unsurlar sanki atatürk e karşı imiş gibi gösterilemek sureti ile düşmanlaştırma, sözlerini toplumda etkisiz kılma girişimidir. 19 mayıs törenlerindeki kızlara giydirilen kıyafet, yerli midir, türk kızlarına yakışıyor mu? hayır, bir dönüştürme olayının, dini toplumdan tasfiye etme girişiminin, ittihatcılıgın misyonunun basarılabilmesinin bir ayagıdır. modernlik çıplaklıkla eş, içki içme ile eş, hiç bir alanda eksikle ilgilenmeyen bu zihniyetin, resmi törende kızların böyle bir kıyafetle alana çıkartılmasına tepki gösteren insanları rejim düşmanı göstermesi ancak bu şekilde mümkündür.geri kalmışlıga ezilmişlige, dünyadan darbe süreçleri ile dışlanmışlıga sesi çıkmayanların/ sebeb olanların, kutlu dogum haftasını dillerine dolama sebebi, bir ilkokul ögrencisi kız çocugu kurtuluş savası müsameresinde başörtüsü taktı diye muhtıra verenlerin, ne amacladıklarını düşünmeliyiz, amac nedir? neden kurtulus savası müsameresinde, oyun geregi başını örten kız çocuguna tepkililer rejim meselesi yapıyorlarda, 19 mayıs töreninde kızları mayo ile sahneye sürüyorlar, neden? kurtulus mücadelesini veren kadınlar başörtülü degil miydi yoksa?
  5 -2 ... beklediginiz lider benim
 2. 2.
  (bkz: elhamdurillah)
  (bkz: töbe estagfurulllah)
  (bkz: de get zındık)
  -1 ... jnwr
 3. 3.
  içinde sadece bir adet türkçe sözcük barındıran ifade.* Cümle içindeki ilk kullanımı "Davamız kuru cihangirlik davası değildir, ilay'i Kelimetullah için Nizam'ı Alem davasıdır" şeklindedir. Moğol ilerleyişine karşı Osman Gazi tarafından dile getirildiği söylenir.
  1 ... pecos kid
 4. 4.
  allahın adını yaymak için dünayaya düzen vermek anlamındadır.
  ... ozgurluk duskunu