bugün

Dinibütün, ehli sünnet, namazında niyazında, ak partili mümin bir yazarın, ilahiyat Fakültesi ni tercih edecek genç nesillere tavsiyeleridir.

1. Bu Fakülteyi para için değil, din, iman, dava için seçin. Dava dan kasıt milli iradedir.

2. Kemalist kesimden uzak durun. Mazallah sizi görüp laik atak geçirebilirler. Müslüman görünce Çıldırıyorlar çünkü.

3. Harem selamlık uygulamaya tamamıyla geçin. Her iki cinsiyet için de geçerli.

4. Ak partili olun. Dinsize bu bölümde yer yok.

5. 4. Maddenin gereği olarak liderimizi her daim sevin. Ona destek çıkın.

6. insan olun.
AKP'li olmayınca dinsiz olacağımızı ima eden bir yazarın verdiği tavsiyeleri barındıran başlıktır. islami sistemin demokratik yollarla geleceğini düşünmüyorum, AKP'nin böyle bir derdi olduğun da sanmıyorum. Sanmıyorumdan da öte gittiği her Arap ülkesinde laikliği tavsiye etmesinden, dini referanslı bir parti olmadığını açıkça belirtmesiden anlıyorum. Söz gelimi hiçbir partili olmanıza gerek yok, hatta insanların oylamasıyla hüküm koyan bir sistemi desteklemenize de gerek yok.

Asıl konuya gelirsek ilahiyatçı olmak istiyorsanız; islami ilimleri çok iyi bilmekle birlikte, felsefeyi ve dini bilimleri, (din sosyolojisi, din psikolojisi vs. gibi) de çok iyi bilmeniz gerekmektedir. islam dünyası ateizm, deizm, sekülerizm, kapitalizm gibi modern düşüncelerin tahakkümü altında bunlarla hesaplaşmanız, hesaplaşmak için de bunları bilmek zorundasınız. Ayrıca öğretmen veya imam olduğunuzda bir genç size ateizm hakkında bir soru sorduğunda '' ayetler var ayetler'' demiyesiniz diye bilmek zorundasınız. Yani demem o ki kendinizi islami ilimlerle kısıtlamayın çağ ile hesaplaşacak donanıma da sahip olun. Sürekli öğrenin.
En Yukarıdaki yazar kişisi saçmalamış. Akp li olmakmış VS. Ona kulak asmayın, tamamen saçmalamış. Yanlışı doğrularını götürdü benim gözümde velhasıl, şuanda bu bölümü sırf mesleki açıdan sınırlandırmış olan insanlar var ve o amaçla okuyorlar. Siz bu şekilde olmayın. ilahiyatı seçiyorsanız ruh doktoru olmayı hedef edinin.
güncel Önemli Başlıklar