bugün

Sordum sarı çiçeğe... O da metal dinliyormuş.
görsel
ikisi ayrı şeylerdir. Bunları karşılaştıracak kadar aptal olmamak gerekir.

in flames we trust.
başlığı açmak kadar saçmadır.
ilahi metal yaptılar da biz mi dinlemedik.

tarz meselesidir saygı duyulmalıdır.
insanın kendi zevkeleri doğrultusunda yaptığı seçimler bütününden yalnızca biridir.
ilahiyi metal "muzikle" es deger tutan insanlarin saçma sorunu bir takim ergen entry.
kimseyi etrafına zarar vermediği sürece inançlı olup olmamasıyla ve zevkleriyle yargıla hakkımız olmadığı gibi ilahi dinleyen cennetliktir metal dinleyen günahkardır olduğu düşüncesi saçmadır, palavradır.

ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok ne elbiseler gördüm içinde insan yok.
mevlana

Beni özene bezene yaratan kim? Sen!
Ne yapacağımı da yazmışın önceden.
Demek günah işleten de sensin bana:
Öyleyse nedir o cennet cehennem?
ömer hayyam
(bkz: long live heavy metal)
mustafa demirci, sami yusuf, abdurrahman önül, dursun ali erzincanlı, Mustafa Cihat, Mustafa özcangüneşdogdu, sedat Uçan, Feyzullah Koç gibi türk vatanının gururu olan kişileri hem sözlerinide anlayarak dinlemek varken, gevur ve küfür içerikli sözlerle yapılan gürültülü müziği dinlemektir.
HER iKiSi iÇiN HAYKO CEPKiNiN RAMAZANDA SÖYLEDiĞi iLAHiYi DiNLEYiN.
huzur yerine isyanı seçmektir.
Eğer ki ilahiden başka müzik günah olmuş olsaydı , dinde özgürlük kavramı olmazdı. Bizim dinimizde zorlama yoktur. ilahi dinlemek kötü birşey değil ama metal müzik dinlemekte kötü ve günah değil. Zevkleri nasıl tartışabiliriz ki ...
sarı çiçeğe sordum ilahi dedi.
olmayacak iştir. allah için bestelenmiş notaları dinlemek varken gürültü nasıl dinlenir anlaşılmaz bir durum.

en büyük duygular ilahilerde vardır çünkü ilahiler en büyük duygu olan allah sevgisini içinde barındırır. oysa ki metal olsun rap olsun pop olsun hiç biri duygu barındırmaz ve allah sevgisini bize unutturur. ayrıca günahtırlar.
(bkz: dini musiki hariç diğer musikilerin günah olması)

edit: imla
güncel Önemli Başlıklar