1. 150.
    Evet, görüyoruz ki, alelekser, gaddar, fâcir zâlimler lezzetler, nimetler içinde pek rahat yaşıyorlar.

Yine görüyoruz ki, mâsum, mütedeyyin, fakir mazlumlar zahmetler, zilletler, tahkirler, tahakkümler altında can veriyorlar.

Sonra ölüm gelir, ikisini de götürür. Bu vaziyetten bir zulüm kokusu gelir.

Halbuki kâinatın şehadetiyle, adalet ve hikmet-i ilâhiye zulümden pâk ve münezzehtirler.

Öyleyse, adalet-i ilâhiyenin tam mânâsıyla tecellî etmesi için haşre ve mahkeme-i kübraya lüzum vardır ki, biri cezasını, diğeri mükâfatını görsün.

Risale-i Nur Külliyatı / işaretü'l - i'caz Kitabı
    1 ... saadeti ebediyye
  2. 146.
    biri beni araba satarken kazıkladı tezgaha getirdi. sonra duydum araba ile kaza yapmış 80 bin tl civarı zarar etmiş. ha ben satarken zarar etmedim sadece çektiğim sıkıntılar oldu.

arabaya bir parça almıştım uymadı elemanın biri bana sat dedi bende uyguna verdim. 1 sene oldu ha gün verecem paranı ha şu gün. sonra bana vereceği paranın belki 20 katıda biri ona takmış. sonra param birşekil eksikte olsa bana geldi.

birisi ortak iş yapalım dedi dolandırdı sonra öğrendim dükkanı kapatmış evini felan satıp başka ile gitmek zorunda kalmış.

birisi bana kötülük yapıyordu iftira felan attı sonra aldığı lüks arabayla kaza yapmış perte çıkmış.

iyiyim diğe saf yerine koydular suistimal ettiler. yaradan yarına koyar ama yanına koymaz. iyinin ahı yerde kalır mı ?
    ... minmimeranim
  3. 145.
    Enerjinin geri dönüşü gibi görünse de aslında öyle değildir. Kötülük yaptığında zaten sen kötü olursun. Bir şeylerden vazgeçmiş olursun. O eksiklik ise şartlar oluştuğunda seni zora sokar. Yani bir geri dönüş değildir. O an zaten olmuştur olan. ilahi de değildir.
    -1 ... tagrz
  4. 144.
    aslanın antilopu yemesinin toplumsal dünyaya izdüşümü şeklinde tecelli eder.

sizin uğradığınızı düşündüğünüz haksızlıklar adaletin ta kendisidir,

güçlüler haklıdır, tanrının her zaman haklı olduğu gibi.
    ... ebu fesat
  5. 143.
    ilahi adalet kavramına bende çok inanırım. Hayatta olan hiçbir şey karşılıksız kalmaz.
    ... deneyenadam
  6. 142.
    makam ve mevki ayırmaz. bir zalimin üzerinde tecelli ettiğinde, o kişide sokağa çıkacak yüz bırakmamasıyla meşhurdur.
    3 ... 11234567
  7. 141.
    Bir olay yada haksızlık karşısında üstesinden gelemeyip , ya da çaresiz kalıp allaha havale edenlerin beklediği adalettir. Bir çok kereler başıma gelip yüreğime su serpilmistir. Bunun için biraz sabır ve zaman gerekir.
    11 ... giden gider
  8. 140.
    bu kez tam 12 den aksetmelidir.
    1 ... egenazo
  9. 139.
    Edebi bir metinden öteye gitmeyen bir söz, adalet yok.
    1 -2 ... temporal difference
  10. 138.
    Sürekli tecelli eden adalet. Bugüne kadar hep tecelli etti. Hatta bazı kişileri şikayet edecektim üzerimdeki melek şikayet ettirtmedi onların işi bitecek dedi. Daha piçlerini gömecekler var. Hasoş la alakamız yok.
    1 ... keepx