1. 1.
  (bkz: nuri alço)
  ... bakhele
 2. 2.
  firmaları temsil eden, ilaçlarla alakalı bilgileri hekimlere ve eczanelere aktaran medikal kişiler. Takım elbiseli, altında son model araba olan, doktorların kapılarında beklerken görebileceğiniz satış elemanları...
  ... sacriter
 3. 3.
  Her gün mutlaka polkliniğe uğrayan birkaçıyla abi kardeş muhabbeti yapabildiğimiz insanlardır. firmaları temsil etmeleri sebebiyle james bond çakması gibi dolaşmaktadırlar ortada.
  3 ... kayra han
 4. 4.
  geneli ayak takımı cahil tiplerdir.
  3 ... agresif edward
 5. 5.
  hastanelerde sırası gelen hastaları umursamadan doktorun odasına dalan, ajan görünümlü çalışanlardır. hiçte sevilmezler.
  3 -2 ... suzan avci
 6. 6.
  Yapışkan, şerefsiz, karaktersiz olanları kadar; inanılmaz derecede dürüst karakterli olanların da mevcut olan meslek grubu.
  4 ... kritimu
 7. 7.
  ELLERiNDEKi ÇANTAYLA ÖZDEŞLEŞEN MESLEK GRUBUDUR.
  1 ... turkfirtinasi
 8. 8.
  barney'ninde dediği gibi yeni hedef aldığım iş sektörü.
  1 ... moisture
 9. 9.
  Annemin illallah dediği ve artık tahammül edemediği meslek mensupları.

  Halden anladığı için özellikle yeni başlayanlara 15 dakika ayırır sunumlarını dinler. Daha doğrusu asistanlara dinletir. Yazacağı ilaç ve muadillerinin ne tür yan etkisi olduğunu işe yarayıp yaramayacağını çoğu kez bilir. ilaç işe yaramayacak ise kendimin ve ailemin kullanmayacağı bu ilacı hastalarıma vermem çıkabilirsin der duruma göre bir halt bildiğini sananlara tıbbi bilgiyle ayar vererek duruma göre haddi aşanları azarlayarak gönderir.

  Çünkü oyle bir satış baskısı yaşamaktadırlar ki bir yerden sonra satış için herşeyi mübah görürler. içende oldukları sektör bunu zorunlu kılmaktadır. istemeyerek de olsa yavaş yavaş karakterlerinden taviz vermeye mecbur kalırlar ve antipatik hal alırlar. Öyleki rüşvet teklif edecek hatta kadın olanları erkek doktorla fingirdeşecek boyuta kadar bile gelirler. bu tür durumların yaşanmaması için taviz vermemek hatta kimi durumlarda sert olmak gerekir.

  Haklarını yemeyim Küçükken sayelerinde egzantrik kalemlik defter oyuncak gibi şeylerle ilkokulda çok dikkat çekerdim. Şimdi de fatura ödemesi getir götür gibi acil işlerim olursa hallediyorlar.

  Not: işlerimi gördürüyorum çünkü 2 kuruş prim için hastayı daha beter edeceğini bildiği ilacı mümkün oldukça en çok doktora yazdırmaya çalışıyor. Uşak gibi davranıyorum çünkü altındaki arabanın üstündeki kıyafetin cazibesine öyle kapılmış ki herkese karşı bir tepeden bakış doktor karşısında bin türlü yalakalık. hali itten beter keyfi paşada yok misali.
  1 -1 ... annesininminikkusu