1. 1.
  500 yıl öncesiyle günümüzü kıyaslayan bi mal daha.
  3 -3 ... bir burcu geldi gecti burdan
 2. 2.
  500 yıl önce Kuran da kundaktaki bebeğe kadar katletmek serbestmiydi diye sorarlar adama.
  5 ... maskulist
 3. 3.
  Cinayet nedir?
  Cinayet nasıl meşru gibi gösterilir? Kuranda hiçbir yeri olmamakla birlikte masum bir kişiyi öldürmenin tüm insanları öldürmek gibi olduğu bildirilmesine rağmen bunun islama uygun olduğunu söyleyenler vahiy mi almışlardır?
  Kuran dönemlik midir?
  4 ... beyinkundakcisi
 4. 4.
  katletmese devlet başsız kalacak,yıkılacak. siz cumhuriyet içinde yaşıyorsunuz, imparatorluklar hakkında yorum yapmayın o yüzden.tüm krallıklarda imparatorluklarda olmuştur böyle şeyler osmanlı’ya da has değildir.
  1 -2 ... penald
 5. 5.
  cezası sonsuza kadar cehennemde yanmak olan büyük suçtur.

  http://www.kuranmeali.org...urani_kerim_mealleri.aspx
  3 ... rumeli71
 6. 6.
  peki dünyanın çeşitli yerlerinde gerçekleşen pek çok devrimde ailesi katledilen ve devletin geleceği için potansiyel bir tehlike olarak görüldüğünden toplu halde katledilen onca çocuğa ne diyorsunuz ?
  zira osmanlıcı olmayan, düşmanı da olmayan bir birey olarak şunu söyleyebilirim ki; osmanlının en büyük yanlışlarından biri hanedanda güttüğü aşırı ve gereksiz üremeydi..
  3 ... nardaninciler
 7. 7.
  Milyonlarca insanin gozunu kapattigi realite. Fatih sultan mehmet kanunnamesine yazmistir. 3.mehmet denen adam 19 kardesini bogdurtmustur. Osmanli hanedaninda rezaletler diz boyudur.
  2 ... demokratik kral
 8. 8.
  Ortamlarda devlet bekasi dersin kim bilecek.
  1 ... karton toplayan cocuk
 9. 9.
  Konuyu cımbızlama yaparak okursak bir yere varamayız. Osmanlı devletinde siyasal cinayetleri toptancı bir yaklaşım ile aynı kefeye koymak da doğru bir tutum değil.

  Cem sultan olayını hemen herkes iyi kötü bilir. Cem sultan olmasa osmanlı yükselme içinde duraklama yaşar mıydı bu tartışılır . Evet belki beyazıt dindar olduğu için devleti büyütmek için savaş vs kasmamış olabilir ama cem sultan olayı olmasa belki çok daha erken tahttan çekilmesi gerekecekti vs .
  1 -1 ... ali candan