bugün

hayattaki en nefret ettigim insan tipindin biri.
Belki çekinip almıyorsun diyedir. Bi daha reddedin napalım benim annem de öyle. Yapma diyorum ısrar etme bu kadar. O onu insani bir tavır olarak görüyor.
Merak etmeyin bu devrin insanı zaten öyle değil.
Tiklif vir isrir yik diyor hemen.
ısrar eden insan gördüğümde genellikle değer verdiğim bir insansa ne kadar çok ısrar ederse o kadar redderim ama benim için normal biriyse ben de o kadar çok ısrar eden insanlardan nefret ediyorum.
(bkz: sen yemezsen köpeğe vereceğim)
Sevmediğim bir insan tipidir. Bunların birde "Daha karpuz kesecektik nereye?" diyen ve insanı saatlerce gitmesine izin vermeyen versiyonları vardır. Uzak durulması tavsiye edilir.
ısrarını,
gözünün bokunu yedirmeye çalışarak,
cesedini göstererek yedirmeye çalışan var ki ;
aman allahım.
yemeyen yemez, ekstra teşviğe gerek yok .
ısrarını iyi niyetten yapıyordur belkide bilemeyiz.
A lı şa cak lar.

Alıştıracağım hepsini ısrar etmeyecekler.
Kürttür. Yemezsen içmezsen küser konuşmaz.
bir ortadogu geleneğidir ve bizler de bu coğrafyanın insanıyız her şeye körü körüne karşı gelip asagilamaktansa aslında iyi niyetli bir ısrar olduğunu düşünülebilir.
öyle görmüştür, öyle devam eder. hukuka derin dalarsak " ısrar etme ve kabul etmeme hürriyeti var"
diyerek hem nalına hem de mıhına vurmuş oluruz.
Benimdir. 2 kere ısrar ederim, yemezse içim rahat etmez.

"al lütfen, almazsan içim rahat etmez"
inatlaşmamak için o lanet olası kısır tabağını alın bir an önce ve o sahne yaşanmasın. dursun masanın üzerinde yemek zorunda değilsin.
Şekerli gıda yemeyi aylar önce bıraktığını bilmeyen birisi olabilir.
kendime yapılmasından hiç hoşlanmadığım ama başkalarına yapmaktan geri durmadığım davranış.