1. 0.
  batının bilimde ne kadar gelişse de hala vahşi, hala insanlıktan nasibini almamış akılsızlar ve ahlaksızlar sürüsü olduğunu gösteren medeniyetler. bedeni açmaksa medeniyet, hayvanlar onlardan daha medeni... oktay sinanoğlu'nun dediği gibi, gönül olmadan bilim bir işe yaramaz.
  2 ... anambunelan
 2. 1.
  insanlığın bir problemidir. şarkı garbı benzer iki yüzlülüktedir. misal biz de kahpe bizans kutsal damacana gibi yapımlarla hrıstiyanları üzeriz. ama bize sorsan ne olacaktır efendim şaka film o deriz. ikiyüzlülüktür bu.
  ... tristins
 3. 2.
  Kassel, ''Kültür istasyonu'' ndaki sergi reklamında bir karikatür vardı: çarmıha gerilmiş isa'ya göklerden bir ses ''hey sen, ben senin anneni becerdim'' diyordu.

  incil de bu olayı doğruladığı halde, karikatürüze edilmesi bazı hristiyanları ve kiliseyi rahatsız etti. '' bakire meryem'den doğan isa'' hristiyan inancının kaynağıdır dediler ve dini duygularının zedelendiği gerekçesiyle, reklamın kaldırılmasını istediler.

  yetkililer '' sanat özgürlüğü toplumlar için önemli bir faktördür, kilise ve inananlar tolerans göstermeli '' dediler...

  karikatür kaldırıldı.

  olay bitti.

  müslümanlar ne yaptılar?

  filmde anlatılmak isteneni doğruladılar: Şiddet, cinayet, saldırganlık!
  2 -1 ... annabell lee