bugün

Kime olduğu önemlidir ekmek almayı unutan kardeşe düşünmeden verilmeli sizi aldatan sevgiliyi ise ikinci bir şans verme salaklığında bulunmamalıdır.
“ikinci şansı verenler ikinci defa üzülmeyi göze alan insanlardır. Onları korkutamazsınız.”
bazıları affedilmeyi hak eder bazıları ise etmez.
Eğer şans verdiğiniz bir kişiyse aynı hatayı tekrarlamasa bile bu onun değiştiği anlamına gelmez, sadece yapmadığı anlamına gelir ancak o potansiyeli hala içinde bulundurur.

Şayet şans verdiğiniz ilişkinizse burada sevgililikten vs bahsetmiyorum arkadaşlık ilişkileriniz de dahil, bazen ortada hatalar olmasa da bir şeyler düzgün gitmez, anlaşmazlıklar olabilir.
Ha bu durumda garantisini verebilirim ki her şey önceki hale göre daha iyi gidecektir çünkü iki taraf da daha çok özen gösterecektir.

Yani şans vermekten korkmayın, bir gün o şansı isteyen taraf siz de olabilirsiniz.
Bazı insanlar vardır ki ikinci, beşinci, onuncu şans bile verilsdsdfsdfdf.

Ne münasebet!
Bence insanlar hak ediyor ikinci şansı ...gun gelir sizde yanliş yaparsiniz sizin de ihtiyaciniz olur ikinci Şansa ...ya yüce Allah bize sürekli Şans verirken biz kim oluyoruz ki ...
Sevmediğim bir şey. Ulan bir kere yemişsin kazığı. 2.yi zorlamanın anlamı yok.
herkes ikinci bir şansı hak eder.
O şansı alıp müsait bi yere iade ediyorlar.
Bulaşmayın derim.
Bir yandan Allah gibi bir yaratıcı dahi bizi her hatamızda her tövbemizde affederken, her gün her saat yeniden şans verirken birine ikinci şansı vermemek fazla mükemmelliyetçilik gibi geliyor.
Bir yandan da güvenini bir kere boşa çıkaran,aldatan bir insanın huyundan vazgeçmeyeceğini ikinci hatta yirminci şansı da versen yine aynı şeyi yapacağını düşünüyorum.
insan sevdiği insana ikinci şansı verirmiş. Merhamet mi, salaklık mı olduğu ise konuya göre değişir.
Salaklik.

ikinci şansı verirsin ama birinci şansı kaybettiği için asla affetmez yeri geldiğinde yüzüne de vurursun. ilişkinin de tadı kalmaz haliyle.

Size huzur veren insanları alın hayatınıza. şans verip hayal kırıklığı yaşadıklarınızı değil.
ikinci şansı hakedecek hatayı yapan insana verilmemesi gerekir . Tekrarının yaşanacağı da muhtemeldir (istisnaları saymazsak).
bazen tükürdüğünü yalamak bazen aynı boku tekrar yemeye benzetilebilir. Ben yaptım siz yapmayın çünkü giden geri döndüğünde değişmiş olmuyor aynı bokları tekrar yiyor.
her insan ikinci bir şansı hak eder veya hak etmez demenin doğruluğu yanlışı bir tarafa, eğer verilirse ikinci şans, bu şansı verirken, duyulacak güvenin mutlaka bir acabası olacağı gerçeği durumudur. yani hem ikinci şans verip, hem güven duyarken yine de bir acaba demek çelişkili olsa da, böyle olması kaçınılmaz olur. ne kadar şans veriyorum desen de, o güven de bir sarsıntı olur.
Aciz işi.