bugün

Ahmet altan ın ikinci tura kaldığı seçimin aq, o nasıl seçim öyle???
(bkz: bu nasıl seçim)
bu adayları bırakan ülkenin vay haline.

oy vermem gerekirse yine sözümü tutarım ve daha kötüsünün olamayacağını düşünerek rte karşısında kim varsa ona oy veririm. oy vermeyerek sorumluluktan kaçamam. kötünün kötüsünün seçilmesi durumunda öyle düşünen diğerleri gibi sorumlu olmuş olurum.
kim daha çok kitap okumuşsa..
illa birine vereceğiz kurtuluş yok...
Başlığı dersimli Kemal'e oy vermem diyenlere gizli akp'li diyen zihniyete hitaben açtım. Gerçi ahmet altan ile dersimli kemal arasında öyle belirgin bir görüş ayrılığı da yok. Zaten ahmet de çok beğeniyormuş dersimliyi.

Daha önce ikinci tura Abdullah öcalan kalsa gene tayyip'e oy vermem demiştim. Şimdi artırıyorum: ikinci tura ahmet altan kalsa gene tayyip'e oy vermem. Sandığa gitmem.
Vazgeçtim. Ahmet altan'a oy veririm. Oldu mu?

Gerekçesi şu: şahsım sebeptir ahmet Altan sonuç. Şahsım var olmasa Ahmet altan'ı kimse tanımaz veya sallamazdı. Böylelerinin varlığına ve şerlerine sebep olan birindense, sonuca oy veririm daha iyi.

Şahsımın Ahmet altan'dan daha şerlilerin önünü açma kabiliyeti olduğu kesin. Belki Ahmet Altan beceriksiz çıkar da bir onun şerriyle idare ederiz.
görsel
Hiçbirine. Bunların işleyecekleri suçlara neden bile bile ortak olayım ki?

Bu arada çakma teorisyenin şahsıma oy verilsin diye çırpındığı da gözümden kaçmadı. Yoksa derdi nedir ki birinin aday olması asla mümkün olmayacak iki kötüden diğerini seçmeye sıcak bakmamız için böyle saçma sapan karşılaştırmalar yapsın?

Len soracağına kendin cevap versene, reisime oy veririm desene! içinde patlıyor zaten, de de rahatla...
böyle seçimin amk. diger adayların elenip ahmet altanın ikinci tura kaldı seçimi sikeyim.
"Tarihci76 nın cemaat abisi olması" gibi hakkında tonla başlık açılmış. Madem gurur duyulacak bir nick o zaman niye saklıyordun, inkar ediyordun, ben değilim diyordun? Belli ki utanç duyulacak bir nick.

Öyle kafana her estiğinde bana iftira atamazsın. Benim Frank ile kanka olduğumu ya da ortak çalıştığımı iddia edip de kanıtlayamıyorsan adi bir iftiracı konumuna düşersin ki zaten senin ağzından çıkan her söz yalan ve iftira.
Tayyip Erdoğan karşısında Selahattin Demirtaş olsa oy veririm diyen CHP'li bir arkadaş var. Böyle bir kıyasta Beşiktaşlı elaya veririm daha iyi AMK.

Benim adayım zafer partisinin adayıdır. Başkası değil.
Frank en son bana mesaj engeli atmıştı. Sen kalkmış benim ortağım, kankam olduğunu iddia ediyorsun. Yalancı, iftiracı, iğrenç ötesi bir karaktere sahip olduğunu biliyordum da bu derece olduğunu tahmin edememiştim.

Sen en son tarihci76 olduğunu inkar ediyordun ama o olduğundan %100 eminim artık çünkü kanıt da var. yalancı olduğun buradan belli.
Radikal başka numaralar bil.senin AKP yanlamaların kankan frankla başlık uplamaların yalandan kayıkçı kavgalarını deşifre ettim.
Boşuna saçmalama.
c) yeliz !..
Onu en iyi sen bilirsin liboş. zaten geçmişte akp'ye oy vermişliğin de var. Yapmadığın şey değil yani. Ben karşısında kim olursa olsun tayyip'e oy vermeyeceğim bu konuda kesin kararlıyım.

Ama sen ahmet altan'a seve seve verirsin zaten fikirlerin de çok uyuşuyor onunla.
Niye bu ikisi kalıyor?

Mal mısın oğlum?
Radikal Tayyip reisine verir.zaten vermek için yer arıyor.
Protesto niyetine boş atarım.
Vermeyi düşünmüyorum. Teşekkürler.
"Erdoğan gitsin de ülke bölünüp parçalansın isterse", "Erdoğan'ın karşısına Abdullah Gül çıksa bile tıpış tıpış gidip Gül'e oy veririm" diyen insanların Ahmet Altan'a oy vereceğini düşünüyorum. Kimi muhalif maskesi takan tiplerin de kime oy vereceği belli zaten. Mesela sözlükte zafer partili olduğunu söyleyen lakin Kılıçdaroğlu aday olsa Erdoğan'a basarım abi diyen biri vardı. Sonra da böyle tipler yüzünden elalem zafer partisi ve ümit Özdağ için AKP'nin adamı diyor. Onların bu düşüncelerini kuvvetlendiriyor. Her neyse ben oy kullanmaya bile gitmezdim kesinlikle diyebilirim, evet.
Cevabı merak edilen sorudur.