1. 1.
  Şu bir gerçek ki ilk turda cumhurbaşkanı belirli olmayacak.

  Özellikle Türkiye'nin sadece 2 ayda ekonomik çöplüğe dönüşmesi, ohalin devam kararı, bahçeli söylemleri ve Erdoğanın akıl karı olmayan kararları ve açıklamaları garanti altına almıştır.

  Şimdi asıl önemli olan soru şu ikinci turda kazanma olasılığı en yüksek muhalefet adayı hangisi, akşener mi ince mi?

  Bu soru çok önemli çünkü özgürlüğün ve refahın olduğu bir ülke için güç sevdasına kendine kaptırmış bir insanın seçilemedi önemli.

  Zannımca ikinci tura kalırsa Akşener hanım Erdoğan karşısında olduğu için HDP oylarının yarısını alacaktır (Erdoğan a karşı doğuda bir öfke olduğunu düşünüyorum). Zaten gidişattan bıkmış muhafazakar kesim ve ekonomide stabilite isteyen liberallerde Akşener'i tercih edecektir.

  Muharrem inceye baktığımızda hoş konuşan bir insan var. Yenilikçi ve birleştirici hamleler yapıyor. Lakin Türkiye cumhuriyeti'nin de kendine ait bir gerçeği var. Muhafazakarların 4te 3ü sadece "cehape" zihniyetine oy vermek kafirlik diyerek oy vermeyecektir. HDP oylarının tamamını alsada ikinci turda Erdoğan'a karşı şansı düşüktür.

  Yani ikinci turda Erdoğan'a karşı kazanma şansı olan tek aday olarak Akşener'i görmekteyim. Ülkemi sevdiğim için de bunu göz önüne alarak oy vereceğim.
  -1 ... dreunimie