1. 1.
    Bence ikinci tur olmasın.
    1 ... yedek yazar
  2. 2.
    açıkçası muharrem ince'den bağımsız olarak cehape algısıyla ülkedeki tüm sorunları görmezden gelip ad hominem yapacaklardır.

bu yüzden meral akşener kalsın ve hepsini silsin, süpürsün diyorum. bilmiyorum artık.

kafam karışık.

çünkü 16 yıldır cambaza bak diyerek sürekli cehape'yi kötüleyerek büyük bir algı yarattılar.

kırsalda, iç anadolu'da kurakluk olsa kılıçdaroğlu, cehape diyecek milyonlar var.

bilemiyorum altan.

iyi parti'ye oy atabilirim.
    1 -2 ... muhendis tarihci
  3. 3.
    Muharrem ince denenmiş, kendi partisindeki seçimi kazanamamış. Kendisinin Partisi var, ülkede chp'li olmayanlar var oy vermezler!

Meral Akşener denenmemiş, umut vaat ediyor. Partisi var ama merkezde bir aday! Kararsızları kendine çekebilecek potansiyeli var!

Ak ak akşener!
    3 -1 ... huseyin c
  4. 4.
    Yüzde 10 civarındaki HDP oylarını Akşener'in alma ihtimali yok, Türk sağındaki Cehape alerjisi de her şekilde ikinci turu maalesef Tayyip Erdoğan'ın kazanacağının kötü habercisi. Bize yine hüsran yine esmer günler...
    2 -1 ... durgunsular
  5. 5.
    Kesin olan şey rte muharrem ince'yi görmek ister.

Aksener bilerek görmezden geliniyor hatta adayliktan cekildi iddialari dillendiriliyor. (Hukumet tarafindan kasitli )

Ince de kendini direk ikinci turda göruyor ki simdiden hadep tabanina oynamaya basladi.

Tablo cok acik ilk entryde de izah edilmis ince'nin hic sansi yok. Chpliler saksiyi kullanmali, aksener i ikinci tura cikartan oylari atmali. Aksener kazanir demiyorum ama ince'den daha cok oy alir.
    ... gaspirali
  6. 6.
    Horoz a sormuşlar;
    Tavuk mu yumurtadan çıkar
    Yumurtamı tavuktan?

Horoz 'un cevabı malum.

Tayyip' in ne yapacağı da.
    3 ... ayk73
  7. 7.
    ikisi de natocu . farketmez.
    hayırlı forumlar
    ... ekonovich
  8. 8.
    ince ikinci turda yalnzca chp tabanından ve seküler kürtlerden oy toplayabilir. Seküler milliyetçi türkler daha geçen güne kadar ince mi akşener mi diye tereddüte düşüyordu, ince o kadar salak söylemlerde bulunmaya başladı ki milliyetçi türkleri doğrudan akşenere kaptırdı. Alacağı oy taş çatlasın 40. 45'i görmez, at fav'a bekle. Görürse yüzüme tükür.

Akşener kalırsa chp tabanını zaten komple toplayacak bu kesin. Inceden farklı olarak milliyetçilerin, muhafazakarların, sağcıların da oyunu alacak. Ki milliyetçilerin, muhafazakarların, sağcıların oyu demek, tayyibe basacak olan çoğu kişiden oy kayması demek.

Sağdan oy alamayacak adam isterse bin sene boyunca miting düzenlesin bu memlekette başa geçemez. Türkler muhafazakar ve milliyetçi bir toplum bunu unutuyorsunuz.
    2 ... kah ve otesi
  9. 9.
    eğer kazanacaksa ikisinden biri olması fark etmez. ikinci tura kim kalırsa gözüm kapalı ona oy veririm. ancak meral akşener daha çok güven veriyor sanki, daha güçlü ve ne istediğini bilen, planlı derli toplu bir cumhurbaşkanı profili çiziyor şuan için. kadrosu, teşkilatları dinamik ve iyi çalışıyorlar. umut, yenilik ve heyecan getirdiler ortama. ince 2. tura kalırsa olay akp-chp arasında bir tercih yapmak anlamına gelebilir millet için zaten yıllardır sonuç belli. hem bu nedenle hem de hem de sağdan oy alabileceği için akşener'in daha çok şansı var diye düşünüyorum. her ne kadar muharrem ince hdp seçmenine yakın dursa da hdp'nin tek başına belirleyici olacaklarını sanmıyorum. benzer tabloyu yaşadık çok kez. akşener kalırsa boykot edebilirler belki.
    3 ... alku
  10. 10.
    önce ikinci tura kalmak gerekiyor.

ilk turda iş tamam dölüğanlı kendini yorma...
    3 -4 ... kifayetsiz kelimeler