1. 1.
    Tüm CHP'lilerin elini beynine koyup düşünmesi gerekiyor.
    Ne kadar kabul etmek istemeseniz de gerçek bu. Bunu yazınca troll diyor bir de ibişler.

Bu ülkenin yüzde 70'i sağ kesimden oluşuyor.
    Sen ne kadar ama ince böyle, ama ince şöyle, Kürt oyları, endüstri 4.0 dersen de, bu ülkede CHP'nin adayı, %50'yi geçemez hiçbir zaman.
    Sen Akşener'e oy verirsin ikinci turda ama Akşener'e oy vereceklerin tamamı ince'ye oy vermez. Akp ve Erdoğan'dan artık memnun olmayan akpliler de Meral Akşener'e oy verir ama CHP'nin adayına oy vermezler.
    Bunu anlamak neden zor geliyor anlamıyorum.
    ilk turda meral Akşener'e oy verin ve arkanıza yaslanın.
    4 -2 ... calcio
  2. 2.
    Iyide, ince nin net bir %25 oyu var. Bu yüzden şuan en güçlü muhalif aday. Peki Akşenerin net %25 oyu var mı?

Bunu düşünmek gerek. Yoksa bizde biliyoruz akşenere oy vereceklerin büyük bir çoğunluğunun ince ye oy vermeyeceğini.
    -2 ... n dakota
  3. 3.
    Akşener doğudan oy alamaz.
    2 ... beyaz baretli mehmet aga
  4. 4.
    Saçma düşünce. Meral Akşener bana o umut ışığını vermedi. Muharrem ince daha güzel kampanya düzenledi bence kendisi hak ediyor. Evet.
    2 ... oytunkaran
  5. 5.
    Konu, kimin ne kadar oyunun olması değil, ikinci turda Erdoğan karşısında kim daha fazla oy alabilir o.
    ince'nin 25 oyunun tamamı da erdogan karşısında Akşener'e gelir, tüm MHP'liler De meral Akşener'e oy verir. Buna bir de Saadet ve bir kısım Kürt oylarını da ekleyince matematik, her şeyi açıklıyor.
    Akp-MHP arasında gidip gelen seçmen, Saadet seçmeni, muhafazakar Kürt seçmeni Muharrem ince'ye mi oy verecek??
    -1 ... calcio
  6. 6.
    Bu ülkede bir seçim sağ-sol olayına dönüşürse sağ her zaman kazanır. 50 yıldır böyledir bu. Ikinci turda yapılmak istenen de bu, muharrem kekosu kalırsa kaybedecek. Açık bir şey bu. Kaybetmeyi geç ezilecek ezilecek. Aklını siktiğimin muhalif çomarları. Kaybetmeye yeminli gibi yararlı ne gerekiyorsa aksini yapıyorsunuz.

Muharremin kazanacağına zerre inancı olan siktirsin gitsin kafasını kuma gömsün. Adamların eline yıllar sonra kazanmak için fırsat geçmiş, ellerinin tersiyle itiyorlar resmen. Size her şey müstahak. 50 yıl daha tayyip yönetsin sizi, izmiri de iç anadoluya çevirsin, akdenizi de sikip atsın, anca öyle aklınız başınıza gelecek sizin. Ameleler.
    4 -1 ... kah ve otesi
  7. 7.
    ince çıkıp "ikinci tura akşener kalmalı" demedikçe o %25 akşenere oy vermez. Bende vermem, hayatımda ülkücülere oy vermedim ben. Ama ince bunu yapar mı bilinmez.

Yoksa akşener, assanız chp ye oy vermeyecek ama akp den de memnun olmayanlar için bir çıkış kapısı.

Ulan ikinci tura akşenerle ince kalsa ne kadar güzel olur ya.
    1 -2 ... n dakota
  8. 8.
    Oy kullanmayı düşünmüyorum. ikinci tura ince kalırsa da kullanmam ama meral akşener kalırsa düşük de olsa bir ihtimal gider veririm oyu meral ablaya. Demem o ki doğru bir tespit.
    3 -2 ... ruhsal enfeksiyon
  9. 9.
    Ben de bu konuda aynı düşünüyordum da fikrim değişti. Herşeyden evvel akşener çok fazla izole edildi. Muharrem ince ise kendinden bahsettiriyor. Fazlasiyla populist biri. Öte yandan iyi partinin ne kadar oyu var muamma. Fakat kaç olursa olsun o kitlenin büyük kisminin ince'yi destekleyecegi ortada, netekim tayyipe muhabbet besleyen kitle mhpde kaldı. Hdp-akp gerginligi ve rte'nin son cıkan konusmasinin akabinde hdp'nin olası baraj altinda kalması da ikinci turda inceye yarar. Aksener bu oyları alamaz. Rte ilk turda yüzde 45 oy alamazsa gider- Bu oranda kalma ihtimali bana düşuk gelse de -. Net.

Ek; ilk turda akşener, ikinci turda ince. Parlamentoda iyi parti.
    1 ... gaspirali
  10. 10.
    Chpli arkadaşlar her ne kadar dinlemeyecek olsa da olması gereken buydu.
    Biliyorum imkansız. Muharrem ince çok iyi bir performans gösterdi adaylık sürecinde. tüm chpliler umutlandı, büyük destek var ince'ye ama ikinci turda çıkacak sonucu görünce hak verecek herkes.
    ... calcio