bugün

aralarında büyük cevherler de olsa bazıları sözlüğü insanların kişisel haklarına saldırı için kullanmakta ve midemizi bulandırmakta bu olay.

yapılması farz olan edit: öncelikle şunu belirteyim millet böyle bir başlığa niçin bu kadar ilgi ve tepki gösterdi pek anlamış değilim. bir anlık sinirle 2 tane yazar için söylemiş olduğum bir sözü, tüm 2. nesile yüklemek gerçekten çok aptalca. yanlış anlayan ve tepkisini dile getiren yazarlara sonuna kadar hak veriyorum. böyle salakça bir kavga zaten sınırlı sayıda olan yazar sayısının daha da azalmasına sebebiyet verebilir. konuyu yanlış anlayan arkadaşlardan özür dilemeyi bir borç bilirim.
(bkz: bismillah)
aslı astarı olmayan durum..
nicel olarak bakıldığında doğru olabilecek bir olay.diyelimki 1. nesil 50 kişiydi. sözlükte 1000 değerinde olsun kişi başına düşen kalite miktarı 20 birim olacaktır.şimdiii 100 tanede 2. nesil olsa adam başına kalite miktarı 10 birime düşerki,önermenin doğru olduğuna delalet eder.
buradan hesapla her yeni gelen neslin kaliteyi biraz daha düşüreceği ama bunun yanında popülarite,kaynaşma ve dahi bir çok fırsat sunacağı aşikardır.
(bkz: azalan verimler kanunu)
hepi topu 25 kişinin online olduğu sözlükte böyle sınıf ayrılıklarının gereksiz olduğunu söylemeyi gerektiren cümle.
(#78036)
kendini birşey zannedenlerin ortaya attığı saçma laf. (insan kendine bir dönüp bakmalı)
daha ikinci nesil icin bu deniyorsa sonrasinda ne olacagini merak ettigim durum.
ayrıca
(bkz: birinci neslin ustun nesil olmasi)
tüm birinci nesil yazarlarına mal edilemeyecek düşünce biçiminin doğurduğu başlık..
bu muhabbet bütün sözlüklerde vardır. her gelen nesil kendinden sonra gelen neslin sözlüğün kalitesini düşürdüğünü düşünür nedense.
(bkz: bizim zamanımızda buralar yemyeşildi)
bu konunun nesillerle ilgisi yoktur. bireysel bir meseledir. yani kaliteli ikinci nesil olabildiği gibi, saçma sapan entryler giren birinci nesil yazarlar da olabilir. ikinci nesilin kaliteyi düşürür gibi görünmesinin sebebi ise ikinci nesil yazarların daha fazla olmasıdır. yani 1.nesil 50 kişi ise, 50 kişi arasında kötü çıkma ihtimali ile 100 kişiden kalitesiz yazar çıkma ihtmiali bir değildir.. yani koşullar eşit değildir.. bu genellemeyi yapmak için elde yeteri kadar veri yoktur.. zamanı değildir.. bu tip başlıklar açılmaya devam ettiği sürece 2. nesil yazarların hevesini kırma ihtimali yüksektir.. bu koşullar altında kalite beklemeyinizdir...
kanımca bir takım zırtapozların yaptığını bir nesle ihale etmek yanlış olur,bu bağlamda ikinci nesille ilgisi olan bir şey yoktur...
diyeceğim o ki 1.nesildende bir sürü zırtapoz yazar varken sırf nesiller araya karışsın diye böyle söylemenin manası yoktur...
zaten şunun şurasında 2 nesiliz bırakın yahu...
yok artık daha neler dememe sebeb olan cümle.dakka bir gol birinci nesilden sonra gelen ilk nesile böyle saldırmak ne anlamsız bir sacmalıktır.uludag sozluge gelen zaten bir cok yazarın eskiden bir yazarlık tecrübesi vardır, olmayanlara ise saldırarak degil onlara yardımcı olarak uludag sözlüge faydası olacaktır.
bu düşüşün neye göre olduğu insanın aklına geliyor.kalitenin belirteci nedir? sisteme uygun entry başlık girişi mi,yoksa çoğunluğu oluşturan düşünce lehinde başlık entry girişimi? makale kıvamında yazılmış bir entry genel görüşe aykırı düşüyorsa bu kalitesiz midir? kaliteyi belirleyen bir kurul mevcut mudur? Herkesin kalites kendisine midir?
bu kadar sorduktan sonra kendimcesini açıklayayaım belki yanlış düşünüyorumdur.Bence genel sözlük kurallarına uyup kimseyi rencide etmeden ama kimseden de korkmadan her konuda bir şeyler söyleyebilmek kaliteli olmaktır. zira bir çok insanın bir çok düşüncesi varken söyleyecek sözü bulunmaz.sanal ortamda bulunmanın rahatlığıyla içindekileri söylemek kurallara aykırı değilse kaliteden ödün vermez. kendi düşüncemin dışındakiler kalitesizdir demek te kendimiziz kaliteli olduğu anlamına gelmez.netice itibari ile düşüncelerden nefret edilebilir ama bu gibi özgür platformlarda her türlü düşünce özgürce söylenebilmelidir.
yanlış bir önermesimsidir*. 2 hafta önce anket manyağı olmuşken, bu aralar* kime göre neye göre çerçevesinde gayet kaliteli başlıklar açılmakta entryler girilmektedir.
aksine arttıran insanlar çoğunluktadır.
(bkz: arak basliklarin sozlugun kalitesini dusurmesi)
(bkz: 3 neslin sözlüğün kalitesini düşürmesi)
(bkz: x neslin sözlüğün kalitesini düşürmesi)
çaylaklıktan kurtulamayan biri, bir kuyuya taş atmış, kırk yazar çıkaramamış şeklinde özetlenecek önerme.
kesinlikle dogru olduguna inandigim ve pek sikayetci oldugum durumdur. bu ikinci nesil denilen sey surusu, actirmayin simdi agzimi, gelmis ve uludag sozlugun kalitesini dusurmek ne kelime.. yerlerde surundurmeye baslamistir. he nedir? bazi sahislar bunun nesille alakasi olmadigini dusunebilir. bilakis, bunun sadece ve sadece nesille alakali olduguna en icten sekilde inaniyorum. maazallah ben de ikinci nesil olsam, ki allah korusun, belki ben de sozlugun kalitesini dusuren bir karaktersiz olacaktim..
ama sadece bu degil, ozellikle bazi sahislardan da sikayetciyim. isim vermek gibi olmasin, otisabii olsun steve olsun ikisi de sozlugun afedersiniz, yani cok kotu hale goturen yazarlar. sahsa hakaret olarak algilanmasin ama burda samsun216 ya olan tepkimi ifade etmeden gecemiicem.
edi+ otisabii birinci nesil ama oldu bi kere, yazdim yani.*
bunu ikinci nesile sadece taşımamak gerekir kanaatindeyim. insanlar yazıları okusun bakalım birinci nesilde super mi? yanlışsız mı? buna hiç katılmıyorum. burası da ayrıca platform gibi oldu bunları gelişme bölümümdede söyleyebilirdik. ben daha kendimi ikinci nesil caylak olarak görüyorum. ama birinci nesil ikinci nesil farketmez burada çok fazla caylak var diye ekliyorum!! (bkz: bir de burdan yakın)
Sözlük'te yok!*
(bkz: ikinci neslin sozlugun kalitesini dusurmesi)
(bkz: ucuncu neslin sozlugun kalitesini dusurmesi)
(bkz: dorduncu neslin sozlugun kalitesini dusurmesi)
(bkz: besinci neslin sozlugun kalitesini dusurmesi)

(bkz: biz bu filmi daha önce görmüştük)
güncel Önemli Başlıklar